MENU
klinika
Nga Lis Bukuroca

A nuk po e kuptoni se gazuat?

Nga Irena Beqiraj

Letër e hapur popullit tim!

I nderuar Shqiptar që po lexon këto rreshta, Vendosa të shkruaj pikërisht sot kur për...

Nga Shpëtim Nazarko

Talian, i dashur, nuk më dalin llogaritë…

Pas zgjedhjeve të tmerrshme të vitit 1996, në Shqipëri qarkullonte një barcaletë që ia atribuonin...

"Zëri i tyre dëgjohet dhe pse nuk ulërasin origjinën"

Parti e shqiptarëve në Itali!? Absurditet! Formë ekstremiste dalluese “ne”-“ata”

*Nga Darina Zeqiri, aktiviste në media Polemikë me Alban Dacin- “Mbaruan zgjedhjet në Itali…Komuniteti shqiptar...

Nga Shpëtim Nazarko

Në PD, nuk e kuptojnë se gomarit nuk i hypet mbrapsht!

Një nga korifenjtë e të menduarit të kësaj bote më duket, Ajnshtajni, thotë se vetëm...

Nga Irena Beqiraj

Ne të bijtë e shekullit të ri që kërkojmë të ardhmen në gërmadhat e të kaluarës!

Në shekullin e 16-të, Akademia Franceze u krijua si një bashkim i 40 mendjeve më...

Nga Alban Daci

Mbaruan zgjedhjet në Itali…Komuniteti shqiptar duhet të krijojë partinë e vet!

Tashmë, mbaruan zgjedhjet në Itali e për fat të keq, rezultati doli ashtu siç e...

'Sulmi hrushovian dhe Basha'

Fuga krahason Ramën me Enver Hoxhën në ’55-ën

Akademiku Artan Fuga në një shkrim të gjatë në faqen e tij të “Facebook”, krahason...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Pajtimi serbo-shqiptar, Brukseli pa Washingtonin e ka të pamundur!

1. Shikuar ne faza afatgjata, vendet e Europes juglindore, janë të ballafaquara me probleme madhore;...

Çfarë duhet të zgjedhë Lulzim Basha?

Qeveria kalimtare në negociata me Ramën është grackë për PD-në

Nga Neritan Sejamini Nëse do të detyrohej të zgjidhte mes alternativës për t’u ulur me...

Opinion

Harresa qeveritare e shqiptarëve në Serbi

Nga Muharem Salihu Në këtë periudhë intensive diskutimesh e analizash, deklaratash e kundërdeklaratash për marrëdhëniet...

Nga Behgjet Pacolli

Dy lutje në prag të fillimit të dialogut me Serbinë!

A ka kuptim që në prag të një takimi të madh për paqe, një politikan,...