MENU
klinika
Mentor Nazarko

Mrekulli të shohësh shqiptarë nga gjithë bota në një fshat arbëresh të Siçilisë [VIDEO EKSKLUZIVE]

Mentor Nazarko

Komunitet grekofon, por greqishtja e Himarës nuk është e vjetër [VIDEO EKSKLUZIVE]

Mandala flet për prejardhjen e përbashkët të arvanitasve dhe arbëreshëve-Morenë. Flet për himariotët dhe origjinën...

Mentor Nazarko

Kombëtarja përfaqëson kombin! Është jashtë çdo feje dhe mbi çdo fe!

Raporti midis imamëve, apo priftërinjve me sportistët e shquar që përfaqësojnë kombin, një raport që...

Mentor Nazarko

Sporti, kryevepra që bashkon njerëzit

Një reflektim i thellë mbi ndikimin e sportit në forcimin e ndjenjës së përkatësisë kombëtare...

Mentor Nazarko

Droga nuk blen dot zgjedhjet!

Pse alibia që droga ka paracaktuar rezultatin e zgjedhjeve, është e dobët. Lazarati përshembull, votonte...

Mentor Nazarko

Kush e humbi kohën për të çrrënjosur drogën?

Pas goditjes së Lazaratit, u krijua një momentum i jashtëzakonshëm për të imponuar një model...

Mentor Nazarko

Kolumbia ka rotacion… Lazarati nuk i bleu dot zgjedhjet as në Gjirokastër!

Disa pikëpyetje retorike në lidhje me përhapjen e drogës dhe ndikimin e saj elektoral. A...

Mentor Nazarko

Një ekspert grek pranon: Po, mbi çamët u krye spastrim etnik!

Konica.al vijon me botimin e dokumenteve për marrëdhëniet shqiptaro-greke, nisur nga dy momentet kryesore të...

Mentor Nazarko

Karta Sekrete: Kur dhe kush president?

Sipas Kushtetutës së Shqipërisë, zgjedhja parlamentare e Presidentit nuk mund të ndodhë më vonë se...

Mentor Nazarko

A po e ndihmon çadra Lulëzim Bashën si lider?

Nuk ka asnjë diskutim se ndërmarrja e një akti si hapja e një çadre proteste...

Shpëtim Nazarko

Ra një gjerman… (në 1997) dhe u… pamë

20 vjet më vonë nga ngjarjet tragjike të 1997, Konica.al ju sjell fotot ekskluzive të...

Shpëtim Nazarko

Përjetësia e Agollit nëpërmjet mediave sociale

Shënim i Konicës Dritëro Agolli vdiq 86 vjeç, diçka që është mbi mesataren e jetës...