MENU
klinika
Preç Zogaj

Marrëdhëniet me SHBA si devizë demokracie dhe atdhetarie

Ben Andoni

Albin Kurti kundër Ramës, por po e imiton shëmtuar

Ben Andoni Ka një Albin Kurti krejt tjetër nga ai idealisti dhe rebeli në opozitë,...

Nga Dritan Hila

Berisha dhe Meta, si histori të mbyllura

Nga Dritan Hila Sali Berisha është shpallur i padëshirueshëm nga administrata Trump. Nuk ishte punë...

Andi Bushati

Pesë rreziqet e mandatit të tretë

Nga Andi Bushati Zgjedhjet e 25 prillit vërtetuan edhe njëherë, jo vetëm pamundësinë e përmbysjes...

Alfred Peza

Sali Berisha iu shmang drejtësisë, por jo gjyqit publik me historinë

Nga Alfred Peza Një çerek shekulli më parë, ditën kur Sali Berisha realizoi masakrën më...

Artur Ajazi

Lulzim Basha dhe partia si çiflig

Artur Ajazi Përfundimisht, në Partinë Demokratike, as janë bërë, dhe as nuk do të bëhen...

Nga Alfred Peza

Pse nuk do kemi më një president si Ilir Meta!

Nga Alfred Peza Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për ti hequr mundësinë Presidentit të bllokojë sipas...

"Ja pse hyrja në lojë e Agron Shehajt e vë në pozitë të vështirë"

Gara për kryetar në PD/ Mentor Nazarko: Basha është më i favorizuar

Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka analizuar garën për kryetar në PD si...

Shkarkimi i presidentit

Minxhozi: Meta e ka një hall, reagoi më ashpër se vetë Berisha për vendimin e DASH

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta dhe refuzimi i këtij të fundit për...

Shkarkimi i Metës

Shpëtim Nazarko: Kushtetuta në kohë lufte është letër, kësaj radhe PS ka gur të rëndë

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 thotë...

Zheji: 3 kandidatët s’kanë protagonizëm politik

A rrezikohet Basha në zgjedhje? Lubonja: Rreziku më i madh është vetja

Teksa në 13 qershor do të zhvillohen zgjedhjet për kryetar të PD-së, Lulzim Basha do...

Berisha non grata

Zheji: PD mund të detyrohet të pranojë ofertën e Ramës për bashkëqeverisje 

Analistët Fatos Lubonja dhe Artur Zheji, të ftuar në emisionin “Pikat mbi i” në “News...