MENU
klinika
Nga Mentor Kikia

Rama i Brukselit dhe Rama i Tiranës

“Integrimi nuk është miting elektoral”

Artan Fuga: Nuk është gjuhë e duhur ta quash BE-në impotente, lidershipi politik…

Akademiku Artan Fuga në rubrikën “Opinion” në News24, ka folur në lidhje me samitin e...

Nga Mero Baze

Pse Berisha po ‘poshtëron’ idealet e ‘Foltores’?

Nga Mero Baze Përpjekja e Berishës për të ngritur një dallgë antiamerikane në PD, nën...

Nga Artur Ajazi

‘Armiku’ Rama, që po bashkon Shqipërinë me Kosovën…

Nga Artur Ajazi Sa më shumë kalojnë ditët, muajt dhe vitet, aq më i palëundur...

“Shqipërinë e shohin ende si pubertet politik”

Zheji: Ndërkombëtarët na mbrojnë nga marrëzitë tona rajonale!

Në emisionin ‘Pikat mbi i’ analisti Artur Zheji, u shpreh se klasa politike shqiptare është...

Nga Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

DITMIR BUSHATI “Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspektivën europiane. Ne duam që...

Nga Frrok Çupi

Të gjitha epokat, nisin në vitin ’45

Nga Frrok Çupi Jezusi pat dhënë, i pari, formulën e njeriut të përsosur para njerëzve...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama e Albin Kurti, dy të dënuar që të duan njëri-tjetrin

Ky vit nuk do të bëjë ndryshim nga viti i shkuar dhe me gjasë, edhe...

Nga Mero Baze

Në PD ende nuk ka ardhur 12 Qershori i socialistëve

Nga Mero Baze Të gjithë e kemi harruar kur është rithemeluar Partia Socialiste dhe nuk...

"Albini dhe Edi, dy parazitë të vegjël ballkanikë"

Shpëtim Nazarko: Serbia po na shet grurë që hanë kuajt!

         Krerët e politikës sonë, analisti Shpëtim Nazarko, i krahason me matrioshkat...

Nga Skënder Minxhozi

Dyshja më e çuditshme e kësaj pranvere

Nga Skënder Minxhozi Janë miq apo armiq? Me shumë gjasë është e para dhe jo...