MENU
klinika
Mentor Nazarko

Një ekspert grek pranon: Po, mbi çamët u krye spastrim etnik!

Mentor Nazarko

Karta Sekrete: Kur dhe kush president?

Sipas Kushtetutës së Shqipërisë, zgjedhja parlamentare e Presidentit nuk mund të ndodhë më vonë se...

Mentor Nazarko

A po e ndihmon çadra Lulëzim Bashën si lider?

Nuk ka asnjë diskutim se ndërmarrja e një akti si hapja e një çadre proteste...

Shpëtim Nazarko

Ra një gjerman… (në 1997) dhe u… pamë

20 vjet më vonë nga ngjarjet tragjike të 1997, Konica.al ju sjell fotot ekskluzive të...

Shpëtim Nazarko

Përjetësia e Agollit nëpërmjet mediave sociale

Shënim i Konicës Dritëro Agolli vdiq 86 vjeç, diçka që është mbi mesataren e jetës...

Mentor Nazarko

De Biasi: Vetëm humbësit kënaqen!

Intervistoi: Mentor Nazarko Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Giani De Biasi, mbetet pa dyshim...

Shpëtim & Mentor Nazarko

Gomari i mençur përballë kalit të shpejtë…

Një refleksion filozofik me një qartësi të jashtëzakonshme dhe me ngjyrime të forta emocionale ngjan...

Mentor Nazarko

Kadare: Ja përse populli shqiptar nuk e ka lenë fenë ta dominojë

Mentor Nazarko: Është edukative…Është shumë e bukur kjo parabolë që bëre me Senekën, sepse ke...

Shpëtim Nazarko

Shqipëria e vjetër ka rënë…

Përsëritur shpesh, e ca më shumë nga komunistët e vjetër prej origjinës të së cilëve...

Mentor Nazarko

Andreoti: Pse nuk e mbrojtëm Shqipërinë nga rusët në 1960-ën

Të intervistosh njerin nga figurat historike të politikës italiane dhe asaj europiane të luftës së...

Mentor Nazarko

Kadare: Tregova për Shqipërinë, nuk glorifikova Enver Hoxhën (VIDEO)

Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njeri...

Mentor Nazarko

Nuk më intereson t’i them vetes disident!

Intervista fillon me një moment të veçantë të gjykimit konkret të Kadaresë për politikën e...