MENU
klinika
"Situata është shumë e rëndë"

Mjeku shqiptar në Chikago: Ja çfarë ilaçesh iu sugjerojmë pacientëve!

Covid-19

Kudlow propozon “bono lufte”

Këshilltari i Lartë për Ekonominë i presidentit Donald Trump, Larry Kudlow, tha sot se ai...

Keshillimi për Covid-19

Strasburg/ Ndërtesa e PE shndërrohet në qendër depistimi

Ndërtesat e Parlamentit Europian në Strasburg do të kthehen në një qendër ekzaminimi për COVID-19...

Kufizohen lëvizjet, fundjava në shtetrrethim

Maqedonia e Veriut përgatitet për ‘pikun’

Masa drastike ka marrë masa drastike tashmë pas ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se...

Përballimi i Koronavirusit

A është vaksina e zbuluar një shekull më parë “çelësi”?

Pse Spanja ka mbi 10 mijë të vdekur nga pandemia e koronavirusit ndërsa numri i...

Hollivudi sjell data dhe optimizëm

Filmat e rinj, së shpejti në kinema

         Studioja “Disney” do të publikojë filmin e shumëpërfolur “Mulan” në kinema,...

Rama jep shifrat

Ja sa punonjës dhe biznese kanë përfituar nga paga e luftës

Kryeministri Edi Rama ka dhënë shifrat e punonjësve dhe bizneseve që kanë përfituar nga paga...

Analiza

Pse u kthye Hasi në epiqendër të COVID-19?

Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë...

“Do ta mbajmë mend si një mrekulli, nëse…”

Rama paralajmëron qytetarët: Masa të reja nëse dilni pa autorizim

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish masa të reja ndëshkimore në sajë të frenimit të...

Makth... çlirim!

“Bota nën Covid-19”

            Bota nën pushtetin e pandemisë, ngjall veç frikës edhe...

Mos i harroni!

6 rregulla për ata që e kalojnë në shtëpi infektimin nga COVID-19

Kujdesi në shtëpi për personat e infektuar ose që dyshohen të infektuar me COVID-19, është...

Mbi 3.500 raste të reja

Itali/ 636 viktima në Itali nga koronavirusi 24 orët e fundit

Brenda 24 orëve të fundit, 636 persona kanë humbur jetë si pasojë e komplikacioneve nga...