MENU
klinika
ANALIZA/ Vendosin antitrupat

Kush do të dalë dhe kush do të mbetet në izolim?

"Vijmë ne tek ju"

LIVE në “Facebook”: Teatri në Kosovë, pranë publikut!

Pas situatës së krijuar me pandemia, që ka ndalur gjithë botën, gjatë muajit prill Teatri...

"Respektoni distancimin social"

Shkencëtarja shqiptare në SHBA flet për një skenar të frikshëm të COVID-19

Shkencëtarja shqiptare në SHBA, Donjeta Gjuta, ka ngritur sot alarmin për t’u izoluar. Në një...

"Detyra e politikës të dëgjojë ekspertët"

”Qeveria të rrisë numrin e testimeve”, Rama i përgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës lidhur me numrin e testimeve për koronavirusin...

"Bolero' për audiencën... që na mungon"

Orkestra franceze performancë në “Youtube”

          Përmes një videoje të shfaqjes në “YouTube”, për artistët francezë...

16 raste të reja

Rritet në 377 numri i të infektuarve me koronavirus

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në vendin tonë është rritur gjatë ditës së sotme....

Sot hyjnë në fuqi masat e reja

Rriten sanksionet, kush shkel masat rrezikon burgun

Të shtunën, kryeministri Rama bëri të ditur se duke filluar nga kjo e hënë do...

The Guardian

Vera do të ngadalësojë Covid-19? Shkencëtarët në pikëpyetje

Shkencëtarët janë dyshues dhe në pikëpyetje nëse rritja e temperaturave apo vera do ndikojë në...

Roli i saj në luftën kundër COVID-19

DW/ Koronavirus: Çfarë po bën OBSH?

Para plot 72 vitesh është themeluar OBSH. Si shihet roli i saj deri më sot,...

Sa serioze janë këto efekte?

“Kurat” kundër COVID-19 japin efekte anësore

Numri i lartë i vdekjeve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit çoi në...

The New York Times: Pse nuk u frenua Kina?

“Rreth 430 mijë njerëz udhëtuan drejt SHBA pasi u shfaq koronavirusi”

Zyrtarët kinezë zbuluan shpërthimin e një sëmundjeje misterioze pneumonialike në fund të vitit 2019, por...

Intervista

Rrëfehet Andrea Gambotto, profesori që po udhëheq ekipin kërkimor që ka krijuar vaksinën kundër koronavirusit

Nëse pandemia e Koronavirusit do të vazhdojë, brenda fundit të këtij viti mund të realizohet...