Menu
NBA

Golden State pa rivalë, marrin “notën 10”

NBA

9 fitore radhazi për Warriors, Lakers në krizë

Nëntë fitore radhazi për Golden State Warriors, që mposhtën në transfertë Washington Wizards, me rezultatin...

NBA

Harden vendos rekord, 61 pikë për Rockets

Janë luajtur sot dhjetë ndeshje të NBA, kampionatit më të fortë dhe më emocionues në...

NBA

Raptors tregojnë supremacinë në Lindje

Toronto Raptors tregon edhe njëherë tjetër supremacinë në NBA, të paktën në Konferencën e Lindjes....

NBA

Warriors hakmerren ndaj Lakers, vihet rekord

Një tjetër ndeshje për “kartolinë” në kampionatin e basketbollit amerikan, NBA. Golden State Warriors hakmerren...

NBA

Ironia e fatit, Lakers humb në shtesë

Vetëm pak ditë më parë Los Angeles Lakers fitonte në kohën shtesë, por sot i...

NBA

Shtatë fitore radhazi, Warriors të trembin

Kampionët në fuqi të NBA, marrin fitoren e 7-të radhazi, një mesazh për të gjithë...

Ylli i NBA

“Turqia do më vrasë”, Kanter letër Trump

Çështja e yllit të NBA, basketbollistit turk Enes Kanter, pjesë e New York Knicks, vijon...

NBA

Lakers ia dalin vetëm pas kohës shtesë

Një fitore me vuajtje për Los Angeles Lakers, teksa triumfuan në kohën shtesë 128-138 në...

NBA

Warriors nuk ndalen, Harden shënon 58 pikë

Kampionët në fuqi të NBA nuk ndalen. Golden State Warriors ka regjistruar fitoren e gjashtë...

Liga Ballkanike

Teuta mposht Bashkimin brenda në Prizren

Teuta ka marrë një tjetër sukses në Ligën Ballkanike, por më e rëndësishmja. Është fitorja...

NBA

Warriors leksion Nuggets dhe marrin kreun

Kampionët në fuqi të NBA e kanë treguar veten atëherë kur duhet, pasi në “Pepsi...