MENU
klinika
Mungesë e gjatë për 'snajperin'

Operohet pas rinovimit/ Ylli i NBA rikthehet vitin tjetër!

Curry transferohet te Dallas

NBA/ Kërkohej për terrorizëm, tani firmos për Boston!

Seth Curry, vëllai i Stephen Curry, ka nënshkruar një marrëveshje me skuadrën e Dallas Mavericks,...

"Snajperi" merr vendimin

Thompson thyen heshtjen/ Zyrtarizon të ardhmen!

Ndryshe nga Kevin Durant, që u largua për të luajtur me Brooklyn Nets, basketbollisti Klay...

Surpriza në merkato

Brooklyn rrëmben yjet e NBA!

Vijojnë surprizat në ditën e parë të merkatos në NBA. Skuadra që po befason me...

Surprizojnë drejtuesit e klubit

Të ‘mbytur’ nga dëmtimet/ Warriors merr vendimin për Thompson-Durant!

Drejtuesit e Golden State kanë kaluar shumë telashe në 5 ditët e fundit për të...

Heq dorë nga kontrata

Kevin Durant është “free agent”

Basketbollisti Kevin Durant ka vendosur të heqë dorë nga kontrata që e mbante të lidhur...

Plan sekret për të luajtur së bashku

Durant dhe Irving bëjnë lëmsh merkaton!

Nga 1 korriku nis merkato e NBA-së dhe janë të shumtë basketbollistët që do të...

NBA publikon më të mirët

Basketbollisti grek shpallet MVP i sezonit!

Basketbollisti grek Giannis Antetokounmpo fitoi sot trofeun MVP të sezonit të rregullt në NBA. Lojtari...

Drafti i NBA

Zion zgjidhet i pari nga Pelicans dhe rishkruan historinë

Zion Williamson, 18 vjeç dhe 129 kg, ka qenë zgjedhja e parë absolute e Draftit...

LeBron bën merkaton

3 yjet që pritet të vijnë te ‘Lakers’

LeBron James gjithnjë e më shumë është përfshirë në merkaton e Lakers. Skuadra kaliforniane, pasi...

Ligji në Kuvendin e Kosovës

Deputetët i thonë ‘Jo’, FBK e zhgënjyer

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) është zhgënjyer dhe e befasuar me hezitimin e disa...

NBA

Fitoi titullin/ Vërshojnë ofertat për yllin e Torontos!

Los Angeles Lakers po përpiqet që të krijojë një ekip të fortë për sezonin e...