MENU
klinika
Padia e trajnerit ndaj ish-Presidentit

Menaxheri Haxhia: Nishani gaboi me Panuccin

Ish-presidenti i Milanit

Rikthehet Berlusconi, blen klubin e futbollit

Silvio Berlusconi nuk ndahet dot nga futbolli dhe pas një pushimi të shkurtër që kur...

Starton me Gjermani-Francë

Sot nis Liga e Kombeve, detajet dhe grupet

Kur UEFA paralajmëroi krijimin dhe strukturën e Ligës së Kombeve, pati shumë konfuzion. Formati është...

Rrëfimi tronditës

Ylli i United: Mund të më kishin prerë këmbën

Një rrëfim që ka tronditur jo pak ambientin e “Djajve të kuq”, por edhe gjithë...

E kërkon Shqipëria e Kosova

Shqiptari i Bayern Munchen bën zgjedhjen e tij

Shqipëria dhe Kosova bëjnë “sherr” për talentin shqiptar të Bayern Munchen, Meritan Shabani, por duket...

Ali Sowe zgjedh ekipin e ri

“Këpuca e Artë nuk preferoi më Shqipërinë

Pas një sezoni si protagonist te Skënderbeu, sulmuesi nga Gambia, Ali Sowe u rikthye këtë...

Ish-Presidenti e quajti sharlatan

Panucci padit Bujar Nishanin në Gjykatë

Një çështje gjyqësore është hapur mes trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, dhe ish-Presidentit...

Mbrojtësi i Kombëtares

Gjimshiti: Mos biem prè e provokimit izraelit

Nga Durrësi, ku është e grumbulluar kombëtarja kuqezi, kanë dalë sot në konferencë për shtyp...

Flet mbrojtësi i Kombëtares

Hysaj: Sërish në Europian, arritje më e madhe

Elseid Hysaj nuk ka ngurruar t’i përgjigjet Igli Tares, i cili pak kohë më parë...

Nga Moore, te Totti

10 kapitenët legjendarë të futbollit

Kapiteni është shumë i rëndësishëm në një ekip futbolli. Shpesh ata kthehen në liderë, edhe...

Transferimi i mbrojtësit kuqezi

Zyrtare, Mavraj i bashkohet Bashës

Para dy ditësh, Migjen Basha, në lidhje me Mërgim Mavrajn, pohonte: “Palët janë në kërkim...

Ndeshja për Ligën e Kombeve

Vjen Izraeli, Shqipëria sërish në shtetrrethim?!

Para dy vitesh, më konkretisht më 12 nëntor 2016, Shqipëria luante ndeshjen kualifikuese për “Russia...