MENU
klinika
Ndizet dueli për talentin

Kosova më afër shqiptarit të Bayernit

Probleme për kontratat

Kombëtarja e njohur rrezikon “Euro 2020”

Një lajm i keq për tifozët e skuadrës fituese të Europianit të vitit 1992. Një...

Mungon Lionel Messi

FIFA shpall kandidatët e “The Best 2018”

Përcaktohen tre finalistët e çmimit “The Best 2018″, që jepet nga FIFA për lojtarin më...

Sulmuesi kuqezi

Guri: Në Kombëtare, jo thjesht për xhiro

Sindrit Guri ka kaluar në një stad tjetër të karrierës. Tashmë në Europë, në kampionatin...

Mesfushori i Kombëtares

Basha: Emocionuese, njësoj sikur po debutoj

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, u shpreh shumë i lumtur që do të jetë...

Mesfushori i Kombëtares

“Telenovela Qaka”, kuqeziu kthehet në “bazë”

Një histori ku asnjë palë nuk ka fituar, por natyrisht, më i humburi është Kamer...

Supergol i Quagliarella (Video)

Gol spektakolar në sfidën Sampdoria-Napoli

Mbrëmë është shënuar një nga golat më të bukur në historinë e futbollit. Sampdoria mposhti...

Miqësoret me Kosovën

“Xhema” shpall listën e Kombëtares U-17

Përveç Kombëtares A dhe U-21, edhe ekipi përfaqësues U-17 do të zbresë në fushë, por...

Serie A, Java 3

Poshtërohet Napoli, Lazio merr fitoren e parë

Pas dy fitoreve të para, Napoli është turpëruar në javën e tretë të Serie A,...

La Liga, Java 3

“Furtunë” e Barcelonës, Messi “vetëm” 2 gola

Barcelona ka “shpërthyer” në javën e tretë të La Liga-s, teksa ka fituar në shtëpi...

Premier League, java 4

Lukaku shpëton Mourinhon, humb Tottenham

Shpëton Mourinho, Manchester United më në fund ka parë dritë në fund të tunelit, teksa...

Kategoria Superiore, Java 3

Vendos Rexhinaldo, Kukësi fundos Tiranën

Fitorja e parë e Kukësit në kampionat dhe arrin ndaj Tiranës, ekipi që ende nuk...