MENU
Kampionati shqiptar

Mbaron “shtegtimi”, Jetmir Sefa rikthehet në kryeqytet…

Mbrojtësi shqiptar

Hysaj mbetet te Napoli, e thotë vetë presidenti De Laurentiis

Elseid Hysaj do të qëndrojë te Napoli, të paktën edhe këtë sezon. Ish-trajneri i tij,...

Kampi durrsak

Teuta bën goditjen e madhe, merr një mbrojtës me emër

Teuta ka bërë goditjen më të madhe të merkatos së verës. Ditmar Bicaj është lojtari...

Premier League

Bastet në Angli parashikojnë trajnerin e parë që do të shkarkohet

Anglezët shquhen për bastet e rralla. Edhe pse nuk ka ardhur ende muaji gusht, Jose...

Argjentinasi pranë largimit

Higuain vendos një kusht për t’u larguar nga Juventus

Gonzalo Higuain është përfolur për një kalim te Chelsea ose Milan dhe, mesa duket, bardhezinjtë...

Rikthimi në Itali

Antonio Conte ka në tavolinë një kontratë nga Milani…

Duket se Rino Gattuso i ka orët e numëruara si trajner i Milanit. Klubi kuqezi...

Rekord në Bundesliga

Pesë herë kontratë me të njëjtin klub, tani e thërrasin “gjyshi”

Rikthimet janë normale në klubet e futbollit, madje ka pasur raste edhe 3 apo katër...

Zyrtarizimi i sulmuesit

E merr në formë huazimi, Partizani prezanton talentin shkodran

Ashtu siç pritej prej ditësh, Partizani ka zyrtarizuar sot afrimin më të ri për repartin...

Blerja e dështuar

Jo vetëm Bonucci, një tjetër yll i Milanit drejt largimit

Nuk është vetëm Leonardo Bonucci që mund të largohet nga Milani. Portugezi Andre Silva ka...

Goditjet e klubit vlonjat

Mesfushori i Partizanit prezantohet te Flamurtari, pritet edhe Cale

Flamurtari vijon përforcimet në këtë merkato vere, duke rritur cilësinë e vet dhe duke dobësuar...

Sulmuesi i Chelsea

Alvaro Morata i thotë “po” Milanit, por çmimi i tij…

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, u ka thënë zyrtarëve të Milanit se do të donte...

Mesfushori i Liverpool

Xherdan Shaqiri firmos mbi flamurin shqiptar

Mesfushori shqiptar i Liverpool, Xherdan Shaqiri, vijon të mbetet në qendër të vëmendjes. Tifozët shqiptarë...