MENU
Frymëzuar nga qilimi fatsjellës

Kjo është fanella e ekipit të njohur rus!

Diskriminonte myslimanët

Klubi izraelit heq rregullin islamofob

Ekipi izraelit i Beitar Jeruzalem ka fituar famë në të gjithë botën për politikën diskriminuese...

Reklamoi ish-gruan në internet

Ish-lojtari i Serie A dënohet me 6 muaj burg

Ish-futbollisti i Republikës Çeke, Tomas Repka, është dënuar me gjashtë muaj burg. Gjykata e Brnos...

Sulmuesi i kuq

Partizani merr vendimin final për Çanin

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Edgar Çani, që dikur luajti edhe me Katanian në Serie A...

Flet trajneri i të kuqve

Gega: Tifozët janë aset për Partizanin

Pas humbjes në Korçë ndaj Skënderbeut, Partizani do të udhëtojë këtë javë drejt Kamzës, kudo...

Zgjedhja e gabuar e talentit

La Shqipërinë, Greqia s’e fton as në miqësore

Largimet dhe afrimet në radhët e ekipeve kombëtare tashmë janë bërë rutinë, sidomos për futbollistët...

Ikona dhe miti i futbollit rus

Lev Yashin, i vetmi portier fitues i “Topit të Artë”

Botërori “Russia 2018” përfundoi me sukses, ndërsa emri i tij vetëm sa u lartësua edhe...

Talenti zgjedh Shqipërinë

17 vjeçari lë Gjermaninë për Kombëtaren kuqezi

Një tjetër talent shqiptar u bashkohet ekipeve tona kombëtare. Kombëtarja U-17 e Shqipërisë e ka...

Dhuna në Korçë, e pësojnë tifozët

Disiplina, dënime për Skënderbeun e Partizanin

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e javës së parë...

Legjenda nuk ndalet as 40 vjeç

Kur Buffon ndeshet me djemtë e shokëve të tij…

George Weah, Liliam Thuram, Diego Simeone, Patrick Kluivert…Të gjithë i mbajnë mend këto emra në...

Merkatoja e klubit verilindor

Kukësi nuk ndalet, prezanton blerjen e fundit

Kukësi është skuadra më active e këtij sezoni në futbollin shqiptar sa i përket merkatos....

Trajneri i Kombëtares në hall

Panucci bën prapakthehu, merr Ansi Agollin

Christian Panucci deklaroi pak javë më parë se një nga gabimet e tij në karrierë...