MENU
klinika
Legjenda e Italisë

Paolo Maldini flet si drejtues: Rikthejmë Milanin e madh

Drejtori sportiv shqiptar

Milan nuk heq dorë nga Igli Tare, pastaj vjen edhe…

Sa vjen dhe përforcohet idea te Milan për të marrë Igli Taren si drejtor sportiv....

Sulmuesi i Kombëtares

Fati i keq për Armando Sadikun, do të operohet përsëri

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka marrë sot lajmin më të keq nga mjekët...

Rekordi

Luajti vetëm 11 ndeshje dhe lë futbollin 40 vjeç, por fitoi 12 trofe…

Është tërhequr në moshën 40 vjeçare nga futbolli portieri i tretë i Benfikës, Paulo Lopez....

Mesfushori shqiptar

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali, e kërkojnë në Itali

Granit Xhaka mund të lërë Arsenalin dhe të kalojë në kampionatin italian. Ky është lajmi...

Superkupa e Francës

PSG e nis me trofe, “poker” golash ndaj Monacos (Video)

PSG nuk njeh rivalë në Francë. Ekipi i drejtuar nga Tuchel ka fituar 4-0 ndaj...

Kuqezinjtë në lëvizje

Plot 10 futbollistë të Kombëtares janë në merkato…

Pothuajse një formacion i Kombëtares shqiptare e sheh veten në merkato. Janë të paktën dhjetë...

Mesfushori shqiptar i Lazios

Igli Tare për Valon Berishën: Një luftëtar që nuk dorëzohet

Një nga blerjet e Lazios në merkaton e verës ishte edhe Valon Berisha, lojtari i...

Sulmuesi argjentinas

Prezantohet Higuain: Sfida ime? Të rikthejmë Milanin e madh

Milan ka edhe një herë një sulmues të nivelit të lartë. Gonzalo Higuain, i pranishëm...

Revolucioni në Angli

Risia e Premier League, lejohen celularët dhe tabletët në pankinë

Duke nisur nga ky sezon, në Premier League do të lejohen që të përdorin telefonat...

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare

De Biasi: Ekipet kombëtare janë kthyer në mallkim për mua

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, nuk po kalon një periudhë shumë të lumtur...

Njoftimi i FSHF

Përcaktohet stadiumi dhe orari i Superkupës së Shqipërisë

Më 12 gusht ishte përcaktuar të luhej Superkupa e Shqipërisë, por ishte ende në dilemë...