MENU
klinika
Kalendari i sezonit

Serie A 2019-2020: ndryshime në futbollin italian!

Firmos kontatën

Roma i merr ‘asin’ adoleshent të PSG-së

Roma ka blerë zyrtarisht lojtarin e të rinjve të Paris Saint-Germain, Ruben Providence. Ai ka...

"Nuk është në gjëndje"

Bale refuzon të udhëtojë me skuadrën në Munich

Gareth Bale është larguar nga skuadra e Real Madrid për udhëtimin në Munich për një...

Partizani

Lerda rrezikon stolin, gjithçka vendoset më 1 gusht!

Fill pas largimit të Skënder Gegës në shtëpinë e kuqe gjithçka po shkon keq. U...

Kushtoi sa 'qimet e kokës'

Blerja e re e Arsenal mbërrin në Londër

Tashmë është e qartë, Nicolas Pepe ka zgjedhur transferimin tek Arsenal, duke lënë thatë Napolin....

E papritur

Dorezohen drejtuesit/ Icardi rikthehet tek Interi

Sulmuesi Mauro Icardi do të dalë në stërvitje me Interin. Argjentinasi do të rikthehet me...

Tradhtia e dytë

Dortmundi braktiset sërish nga ylli i vet!

Në vitin 2013 Mario Goteze mori një vendim të bujshëm: u largua nga Borussia Dortmund...

Bardhezinjtë thyejnë parashikimet

Juventusi publikon fanellën që habiti Italinë!

Juventusi ka prezantuar fanellën e dytë dhe vjen në një mënyrë krejtësisht unike dhe të...

I padëshiruar nga Conte

Dështoi sulmuesi i Milanit/ Monaco ‘peshkon’ yllin zikaltër!

Pasi dështoi transferimi i mesfushorit Andre Silva nga Milan te Monaco (nuk kaloi vizitat mjekësore),...

Tjetër largim nga bardhezinjtë

Konsiderohet i tepërt/ Mbrojtësi i Juves drejt Premier League!

Ardhja e Matthijs De Ligt te Juventusi ka bërë që e ardhmja e mbrojtësit Daniele...

Mbrojtësi zbulon prapaskenat!

United hoqi dorë nga De Ligt, se kishte babain e shëndoshë!

Mbrojtësi holandez Matijas De Ligt ishte një nga emrat më të spikatur në këtë merkato....

"E kryer 99%"

Presidenti konfirmon të ardhmen e De Rossit!

Daniele De Rossi do të vijojë karrierën si futbollist tek Boca Juniors, duke tërhequr vendimin...