MENU
klinika
Gjigantët me muskuj

Pas kosovarit, “Hulk”-un e sfidon “Goliath”

Premier League, java 27

Bie Tottenham, titulli mbetet ëndërr

Pas 5 fitoreve radhazi, 4 në kampionat dhe 1 në Champions, Tottenham është thyer në...

Formula 1

McLaren merr flakë në bokse, 3 në spital

Gjatë kohës që makina McLaren MCL34 po dilte në pistën spanjolle të Montmelo, ka ndodhur...

Flet trajneri i Luganos

“Sadikun e zgjodha për shpirtin luftarak”

Pasi ka shënuar golin e parë me Luganon pas rikthimit të tij në Zvicër dhe...

Rrëfimi i ish-presidentit

Si Real Madrid fitoi Champions-in e 7-të

Sot Real Madrid ka 13 tituj të Champions League, duke lënë shumë mbrapa rivalët e...

Trajneri Spiro Leka

“Mësova nga rruga, ku gërvishtja gjunjët”

Futbolli shqiptar në Itali krenohet me Igli Taren, një drejtues që vitet e fundit ka...

Serie A, Java 25

Përsëri Piatek, Milan likuidon edhe Empolin

Milan ka bërë “detyrën e shtëpisë” ndaj Empolit, duke fituar 3-0 dhe duke marshuar në...

Javier Zanetti

Nga murator, në legjendë e futbollit botëror

Zakonisht është e këshillueshme që një metaforë të mos shkojë përtej kufijve të arsyeshëm, por...

Dënimi

UEFA përjashton ekipin grek nga Europa

Nuk është vetëm Skënderbeu ai që përjashtohet nga Europa, por me ndryshimin jo për trukime....

Xhudo

Majlinda Kelmendi, e artë edhe në Gjermani

Ajo vazhdon të shkëlqejë, turne pas turneu. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë edhe...

Kategoria Superiore, Java 23

Tirana i merr në limit 3 pikët Skënderbeut

Tirana ka marrë një nga fitoret më të bukura të sezonit, teksa ka shënuar në...

Opinion

Edhe për sa kohë do të mbahet sporti peng?

Nga Ervin KOÇI* Gjithnjë shohim me zili përballjet sportive ndërkombëtare dhe me zë apo pa...

REKLAMA