MENU
klinika
Derbi i kryeqytetit

Tirana dhe Partizani, bashkë për…Policinë

Ish-mesfushori i Palermos

“Mbjell kanabis, futbolli nuk më tërheq më”

Një histori e denjë për film. Ish-mesfushori i Palermos, Mark Bresciano, ka tërbuar italianët me...

Ish-sulmuesi i Shqipërisë U-17

Deklaroi se do Kroacinë, Kosova i bën ftesë

Lojtari i talentuar i Lokomotivës së Zagrebit, Lirim Kastrati, është ftuar nga trajneri i Kosovës,...

Historia e Luka Modriç

Bariu i dhive që arriti të jetë më i miri i botës

Mbrëmë është shpallur më i miri i vitit, sipas FIFA-s, por shumë vite më parë...

Ish-trajneri i Shqipërisë

De Biasi, pranë firmës me kombëtaren e…

Duket se ka ardhur koha që ai të drejtojë sërish një ekip kombëtar. Gianni de...

Tirana-Partizani

Derbi i kryeqytetit nis për biletat, ja çmimet

Pas një viti “agjërim”, për shkak se Tirana ishte në Kategorinë e Parë, rikthehet derbi...

FIFA vlerëson nënkampionin e botës

“The Best”, triumfon kroati Luka Modriç

Luka Modric ka mposhtur konkurrencën e Cristiano Ronaldo-s dhe Mohamed Salah duke u shpallur Lojtari...

Votimi i FIFA-s

Nuk ka dyshime për trajnerin më të mirë…

Trajneri kampion bote i Francës, Didier Deschamps ka fituar çmimin Trajneri i Vitit nga FIFA....

Çmimi “Puskas”

Goli më i bukur, Salah mund Bale e Ronaldon

Mohamed Salah ka fituar çmimin “FIFA Puskas” për golin më të bukur të vitit. Sulmuesi...

Mesfushori i Kombëtares

Eros Grezda gjen golin e parë me Rangers

Nuk ka vonuar shumë goli i parë i Eros Grezda me ekipin e ri Rangers...

Masa e Sigurisë

Krimet e Rënda: “Arrest me burg” për Grimën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë për 6 pjesëtarët e “Grupit...

Prezantohet me video

“Bernabeu”, projekti marramendës i Realit

Klubi më i titulluar në botë, Real Madrid, ka prezantuar planet për rinovimin e stadiumit...

REKLAMA