MENU
klinika
Kualifikueset e Botërorit 2022

Përmbys Brazili, Argjentina ndahet në paqe

Liga e Kombeve

Spektakël, Franca i përmbys dy gola Belgjikës

Francë-Spanjë do të jetë finalja e dytë e Ligës së Kombeve. Franca bëri një ndeshje...

Kombëtarja U-21

Dy kryevepra të Muçit, Shpresa mposht Andorrën

Kombëtarja U-21 merr pikët e para në grupin kualifikues të Evropianit të ardhshëm për këtë...

E blen familja me pasuri 350 miliardë €

Klubi shitet 350 mln euro, në garë Zidane e Conte

Një tjetër klub miliarder do të ndërtohet së shpejti. Një sheik i ri në futbollin...

Vendimet e Disiplinës

Klubet e derbit gjobiten prej tifozëve, dënohet edhe 2 lojtarë

Derbi nuk ka kaluar pa problematikë, teksa të dy klubet e kryeqytetit janë gjoniur për...

Basketboll Meshkuj

Superkupa Mbarëkombëtare zhvillohet në Shkodër

Liga Unike në basketboll, eventi që bashkon ekipet e “koshit” nga Shqipëria e Kosova, ka...

Sokol Cikalleshi

“Të fitojmë njëherë me Hungarinë, pastaj Polonia”

Dy ditë nga ndeshja deçizive ndaj Hungarisë në stadiumin “Puskas Arena”, të shtunën në orën...

Mbrojtësi i Kombëtares

Hysaj kërkon dy fitore në ndeshjet e tetorit

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, ishte i pranishëm në konferencën për shtyp në prag të...

Kreu i FSHF, homazh për Kosta Grillon

Duka: Grillo ishte figurë e gazetarisë, luftoi shumë

Komentatori dhe gazetari i njohur sportiv, Kosta Grillo i cili u nda nga jeta mëngjesin...

Komentatori kujton përqafimin me Kostën

Homazhet për Grillon, Shakohoxha i lë mikrofonin e finales Euro 2020

Ndarja e parakohshme nga jeta e komentatorit Kosta Grillo, ka pikëlluar mbarë opinionin sportiv. Të...

Edhe Granit dhe Taulant Xhaka

Vëllezërit që luajtën bashkë dhe kundër në kombëtare

Deschamps ka grumbulluar Lucas dhe Theo Hernandez, që për herë të parë mund të luajnë...

Formula 1

Sainz e nis nga fundi në Stamboll, Red Bull ndryshon ngjyrë

Makina Ferrari e pilotit spanjoll Carlos Sainz do të niset nga vendi i fundit ditën...

REKLAMA