MENU
La Liga, java 13

Barcelona barazon në limit dhe mban kreun

Serie A, java 13

Inter bën “detyrën”, por kreu mbetet larg…

Inter ka fituar ndeshjen e radhës dhe është në vendin e dytë në renditje. Një...

Thyerësi i rekordeve

Ronaldo shkruan historinë e Juve-s në fitoren ndaj SPAL

Juventus ka fituar 2-0 ndaj SPAL në Allianz Stadium duke vazhduar rrugën pa pengesa drejt...

Premier League, java 13

City e Liverpool “marshojnë” në krye, ngec United

Duket pak e habitshme, që 3 skuadrat e kreut në Premier League vijojnë të mos...

Ndalet Bayern, Dortmund “arratiset” në krye

Ndalet Bayern, Dortmund “arratiset” në krye

Pas fitores së Dortmund ndaj Bayern, tani mes këtyre dy skuadrave ka vijuar lufta në...

Serie A, java 13

Roma bie sërish, s’është as për Champions

Mund të luash mirë, mund të krijosh pa fund raste, por në fund nuk merr...

Kategoria e Parë, java 10

Vllaznia “ngjit” Korabin, ndërpritet në Vorë

U luajtën takimet e vlefshme për javën e 10-të të Kategorisë së Parë, Grupi A...

Kategoria Superiore, java 14

Tirana dhe Skënderbeu ndalin njëri-tjetrin

Janë rivalët ata që kanë përfituar më shumë nga përfundimi i ndeshjes Tirana-Skënderbeu, sfidë e...

Miqësorja

Kombëtarja U-15 mposht përsëri Malin e Zi

Kombëtarja U-15 e Shqipërisë në futboll ia ka dalë të fitojë edhe miqësoren e dytë...

La Liga, java 13

Real u kthehet humbjeve, e mposht thellë Eibar

Real Madrid rikthehet te humbjet, për më tepër, në shifra të thella, duke rikonfirmuar edhe...

Basketboll, Euroleague

Koshi më i çuditshëm…me kokë

Kemi parë kosha nga më spektakolarët, sidomos në NBA, por me kokë të shënosh kosh,...

Nisma e tifogrupit të Kombëtares

“Tifozat Kuq e Zi” dhurojnë libra në trevat shqiptare

“Tifozat Kuq e Zi” janë më të ndjeshmit sa u përket çështjeve kombëtare, por aktiv...