MENU
Formula 1

Ka surprizë në “pole position” të Sochi-t

Premier League, java 7

Bie sërish United, Mourinho drejt shkarkimit

Manchester United u rikthehet humbjeve dhe tashmë nuk ka më dyshime sa i përket së...

Goli më i bukur

Ronaldo kundër Salah për çmimin “Puskas”

Mohamed Salah mori çmimin “Puskas”, golit më të bukur të sezonit, një vlerësim që bëhet...

Mourinho drejt shkarkimit

Zidane po mëson anglisht për…United?

Përforcohet idea e emërimit të Zinedine Zidane në krye të Manchester United dhe shkarkimit të...

Çmimi në mbrëmjen Gala’

Cana zgjidhet “Albanian Sports Ambassador”

Nata Gala’ e së premtes në Pallatin e Brigadave në kryeqytet ishte e tëra për...

Bundesliga, java 6

Bayern Munchen thyhet në Berlin nga Hertha

Pas barazimit 1-1 të martën në mbrëmje në fushën e vet ndaj Augsburg, Bayern Munchen...

Sulmuesi i Kombëtares

Rey Manaj e bën “rutinë”, tjetër gol në start

Ashtu si një ndeshje më parë, Rey Manajt nuk i duhen shumë minuta për të...

Kategoria Superiore, java 6

Derbi, Partizani “skuq” kryeqytetin

“Mallkimi” vijon për Tiranën, plot 14 ndeshje radhazi pa fitore në derbi. Partizani fiton 1-0...

Uta Ibrahimi

Shqiptarja që po pushton majat e Himalajave

Uta Ibrahimi, alpinistja e parë dhe e vetmja shqiptare që po ngjitet majave më të...

Basket, meshkuj e femra

Mungon 1 ekip, por hidhet shorti i kalendarit

Hedhja e shortit sot nuk ka sqaruar ende se cila do të jetë skuadra e...

Miqësoret me Irak e Brazil

Argjentina nuk grumbullon lojtarin premtues

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka publikuar këtë të premte listën e lojtarëve të kombëtares...

"Der Spiegel" ka prova

Cristiano Ronaldo akuzohet për përdhunim

Një grua nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë një akuzë serioze kundër Cristiano...