MENU
Bundesliga, java 5

Pëson gol në limit, ndalet Bayern Munchen

Zëri i vogëlushes bëhet hit

Ibra mahnitet nga 7-vjeçarja gjatë himnit

Edhe yjet preken nga skena të ndryshme, madje edhe një si Zlatan Ibrahimovic, që është...

Pronari i Chelsea në telashe

Policia zvicerane: Abramovich pastron pará

Në ditët kur flitet që Chelsea është nxjerrë në shitje dhe pronari Roman Abravovich kërkon...

Ylli i NBA

“Lakers ka potencial për t’u shpallur kampion”

Më 1 tetor rikthehet magjia e NBA, kampionatit amerikan basketbollit, i cilësuar si më madhështori...

Trajneri kërkon 100 mijë euro

Nishani reagon për padinë e Panuccit

Tashmë ka një çështje gjyqësore mes trajnerit të Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, dhe ish-Presidentit të...

Derbi i kryeqytetit

Tirana dhe Partizani, bashkë për…Policinë

Sezoni i ri futbollistik në Shqipëri ka nisur me një rregull të ri, ku mbarëvajtja...

Ish-mesfushori i Palermos

“Mbjell kanabis, futbolli nuk më tërheq më”

Një histori e denjë për film. Ish-mesfushori i Palermos, Mark Bresciano, ka tërbuar italianët me...

Ish-sulmuesi i Shqipërisë U-17

Deklaroi se do Kroacinë, Kosova i bën ftesë

Lojtari i talentuar i Lokomotivës së Zagrebit, Lirim Kastrati, është ftuar nga trajneri i Kosovës,...

Historia e Luka Modriç

Bariu i dhive që arriti të jetë më i miri i botës

Mbrëmë është shpallur më i miri i vitit, sipas FIFA-s, por shumë vite më parë...

Ish-trajneri i Shqipërisë

De Biasi, pranë firmës me kombëtaren e…

Duket se ka ardhur koha që ai të drejtojë sërish një ekip kombëtar. Gianni de...

Tirana-Partizani

Derbi i kryeqytetit nis për biletat, ja çmimet

Pas një viti “agjërim”, për shkak se Tirana ishte në Kategorinë e Parë, rikthehet derbi...

FIFA vlerëson nënkampionin e botës

“The Best”, triumfon kroati Luka Modriç

Luka Modric ka mposhtur konkurrencën e Cristiano Ronaldo-s dhe Mohamed Salah duke u shpallur Lojtari...