MENU
Braziliania e famshme

Gol të tillë nga një femër nuk e keni parë…

Dhuna në Korçë, e pësojnë tifozët

Disiplina, dënime për Skënderbeun e Partizanin

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e javës së parë...

Akuzat e pilotit të Moto GP

Rossi, Yamahas: S’jam për të shëtitur në pistë

Ai është një legjendë e garave të motoçiklizmit, 9 herë kampion bote, duke u shpallur...

Legjenda nuk ndalet as 40 vjeç

Kur Buffon ndeshet me djemtë e shokëve të tij…

George Weah, Liliam Thuram, Diego Simeone, Patrick Kluivert…Të gjithë i mbajnë mend këto emra në...

Merkatoja e klubit verilindor

Kukësi nuk ndalet, prezanton blerjen e fundit

Kukësi është skuadra më active e këtij sezoni në futbollin shqiptar sa i përket merkatos....

Trajneri i Kombëtares në hall

Panucci bën prapakthehu, merr Ansi Agollin

Christian Panucci deklaroi pak javë më parë se një nga gabimet e tij në karrierë...

Luan me ekipin e Zyrihut

Kombëtarja rrëmben talentin në Zvicër

Mes Zvicrës dhe Shqipërisë, por edhe me Kosovë, ka nisur një betejë se cila kombëtare...

Këshilla e të atit për Strakoshën

Penalltitë, sekreti i Fotos për të birin

Një ditë më parë vetë Igli Tare thurte elozhe për portierin e Lazios, Thomas Strakosha,...

La Liga kundër idesë në SHBA

Rebelimi, Messi bëhet lideri i 20 kapitenëve

Pak ditë më parë, lajmi që një ndeshje e La Liga do të luhet në...

Gara për kreun e UEFA-s

FSHF mbështet hapur Ceferin për UEFA-n

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kreut aktual të UEFA-s, z.Aleksander Ceferin për një mandat të dytë...

Kampioni absolut i boksit

“Çmenduria” e fundit e Floyd Mayweather

Para disa muajsh bleu një orë me 239 diamante, por kjo nuk mjafton. Boksieri amerikan...

Sondazhi i “Marca”

Zgjidhet nga tifozët fanella më e bukur në botë

Gazeta prestigjoze në Spanjë, “Marca”, ka bërë një sondazh për fanellën më të bukur në...