MENU
klinika
Alarmi i basketbollistit

Ylli turk i NBA: Erdogan mund të më vrasë

Nga Buffon, te Maradona

11 yjet e futbollit që nuk fituan Champions

Real Madrid fitoi për herë të 13-të Champions League, ndërsa Cristiano Ronaldo barazoi vitin e...

Ngjarja në Virginia

Rooney arrestohet, në burg si të tjerët

Legjenda e futbollit britanik Wayne Rooney ka përfunduar pas hekurave, në një qeli si një...

La Liga, Java 18

Tjetër dështim për Real Madrid në kampionat

Pas barazimit me Villarreal në transfertë, Real Madrid ka bërë një tjetër hap fals, kësaj...

Sërish dhëndër

Kaka: Jam njeriu më i lumtur në botë!

Braziliani Ricardo Kaka është një nga ish-lojtarët e Milanit më të dashur për tifozët kuqezinj....

Dëmtimi e privoi nga Botërori

Shqiptari i Lazios tregon kalvarin e vuajtjeve

Mbrojtësi me origjinë shqiptare i krahut të majtë, Riza Durmishi, i cili aktivizohet te Lazio,...

Zgjidhet i pari

Zvicër, Xhaka zbret nga “froni” Federer

Viti 2018 do të mbahet mend gjatë për Granit Xhakën, sidomos goli i shënuar kundër...

Rrëfimi i Erjon Bogdanit

“Golat vendimtarë i kam shënuar në Ukrainë”

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani, që mban edhe rekordin e golave me 18 të...

Çiklisti kampion

Pozitiv, i hiqet rekordi në moshën 90-vjeçare

Rregullat dhe ligjet janë për të gjithë njësoj, pavarëisht moshës. Çiklisti amerikan 90-vjeçar Carl Grove...

Merkato

Igli Tare futet në lojë për të marrë Hysajn

Një zhvillim tjetër për mbrojtësin se Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Shkodrani mund të transferohet te...

Ylli i futbollit botëror

Ja kur mund të kthehet Messi tek Argjentina

Një nga temat ende të mbetura pezull është se kur do të kthehet Lionel Messi...

Europiani, Volejboll Femra

Kombëtarja humb edhe në Austri, 5 radhazi

Tjetër humbje për kombëtaren e femrave në volejboll, teksa është mundur sot pasdite 3-0 nga...