MENU
Kategoria Superiore

Fiton gjyqin me Vllazninë dhe prezantohet te Tirana

Premier League

5 muaj mes spitalit dhe Cityt, Silva rrëfen betejën me djalin e sëmurë

Në vitin 2020, kur përfundon kontrata, David Silva bën plot 10 vjet në Manchester, aty...

Artet Marciale Mikse

Ilir Latifi sfidon më të mirët e UFC-së, do titullin kampion

Sportisti shqiptar i arteve marciale, Ilir Latifi, kërkon një duel të vështirë për të kapur...

Vaterpol

Nxehen gjakrat në gjysmëfinale, kroati godet serbin (Video)

Rivaliteti mes Serbisë dhe Kroacisë është kudo, aq sa edhe ndeshjet në sport po përfundojnë...

Basketboll Meshkuj

Risia, dy skuadra shqiptare në Ligën Ballkanike

Basketbolli në Shqipëri po bën hapa përpara, të paktën sa u përket klubeve. Këtë sezon,...

Flet mbrojtësi shqiptar

Elseid Hysaj: Cristiano Ronaldo nuk do t’i shënojë Napolit

Elseid Hysaj ka dhënë një intervistë për mediet italiane në momentin që Napoli po stërvitej...

Drita në Europa League

Kampionët e Kosovës: Ramë pré e skenarit të gjyqtarëve qipriotë

Pas eliminimit nga Champions League, Drita e Gjilanit, kampionia e Kosovës, ka vijuar rrugëtimin në...

Zgjedhja e fundit e Perez

Të gjithë refuzuan Real Madridin, përveç Lopeteguit…

Julen Lopetegui nuk e mendoi dy herë, kur u kontaktua nga Real Madridi, ndonëse ishte...

Kreu i shtetit uron ish-kapitenin

Presidenti Ilir Meta, urim special për legjendën Lorik Cana

Ish-kapiteni i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, ka sot ditëlindjen. Ai feston 35-vjetorin. Urimet për të...

Java I, duel shqiptarësh

Shorti i kalendarit të Serie A, Cristiano Ronaldo debuton kundër…

Është hedhur sot shorti i kalendarit të Serie A për sezonin 2018-219. Java e parë,...

Nderohet ish-kapiteni i Kombëtares

Kukësi, dhuratë speciale për Ansi Agollin

Në prag të ndeshjes mes Kukësit dhe Qarabag, e vlefshme për turin e dytë eliminator...

UEFA Europa League

Kukësi-Qarabag do ta zgjidhin në kthim…

Ka përfunduar ndeshja e parë e turit të dytë eliminator të Champions League mes Kukësit...