MENU
klinika
Episodet që bënë historinë

10 fotot monumentale të 10-vjeçarit në futboll

Dizenjim i ri

Zbulohen fanellat e Interit për vitin 2020

Nuk i keni parë ndonjëherë, krejt ndryshe. Interi do të ndryshojë krejtësisht uniformë në sezonin...

Jo vetëm të bukur, por edhe me peshë

Nga Ibra te CR7, 10 golat “perla” të dekadës

Në këto 10 vitet e fundit u shënua mbi 1 milion gola në botë, kështu...

Mesazhet ngushëlluese për ikonën e futbollit

“Kujtimi i Shyqyri Rrelit do mbetet i përjetshëm”

Sot u ndaj nga jeta një nga ikonat e futbollit dhe qytetarisë tiranase, Shyqyri Rreli....

Për nga efikasiteti dhe jo çmimi

15 transferimet më të mira të dekadës së fundit

Nuk janë shitjet apo blerjet më të shtrenjta, por më efikaset dhe që janë marrë...

Rrëfimi i Roger Federer

“Mund të kisha përfunduar si Michael Schumacher”

Tenisti zviceran Roger Federer ka rrëfyer një ngjarje të pazakontë që i ka ndodhur kur...

NBA

Asnjë si Milwaukee, 30 fitore në sezonin e ri

Milwaukee Bucks u ndal pas 17 fitoreve radhazi, por tashmë ka nisur një seri tjetër...

Ndeshja humanitare në “Air Albania”

Miqësorja, në fushë De Biasi, Zambrota, Tare…

Siç është bërë e ditur, më 10 janar, në stadiumin “Air Albania” do të luhet...

Ikona e qytetarisë tiranase

Futbolli shqiptar në zi, shuhet Shyqyri Rreli

Dita e fundit e vitit 2019 ishte e hidhur për futbollin shqiptar dhe sportin në...

Goleadori i kompeticioneve europiane

UEFA zgjedh Ronaldon si më të mirin e dekadës

Dy ditë e fundit ishin për Cristiano Ronaldon, që merr dy vlerësime të njëpasnjëshme, teksa...

“Perlat” e ish-kapitenit të Romës

Totti magjik, 10 golat më të bukur të legjendës

Nëse ka një ikonë besnike me numrin 10, padyshim që është Francesco Totti, një karrierë...

Kampioni i botës shton trofetë

Magnus Carlsen mbetet “mbreti” i shahut

Gjeniu norvegjez i shahut Magnus Carlsen i ka shtuar një tjetër trofe kabinetit të tij,...

REKLAMA