MENU
Luan me ekipin e Zyrihut

Kombëtarja rrëmben talentin në Zvicër

Këshilla e të atit për Strakoshën

Penalltitë, sekreti i Fotos për të birin

Një ditë më parë vetë Igli Tare thurte elozhe për portierin e Lazios, Thomas Strakosha,...

La Liga kundër idesë në SHBA

Rebelimi, Messi bëhet lideri i 20 kapitenëve

Pak ditë më parë, lajmi që një ndeshje e La Liga do të luhet në...

Gara për kreun e UEFA-s

FSHF mbështet hapur Ceferin për UEFA-n

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kreut aktual të UEFA-s, z.Aleksander Ceferin për një mandat të dytë...

Kampioni absolut i boksit

“Çmenduria” e fundit e Floyd Mayweather

Para disa muajsh bleu një orë me 239 diamante, por kjo nuk mjafton. Boksieri amerikan...

Sondazhi i “Marca”

Zgjidhet nga tifozët fanella më e bukur në botë

Gazeta prestigjoze në Spanjë, “Marca”, ka bërë një sondazh për fanellën më të bukur në...

Dështimi i Kombëtares U-16 femra

Vetëm humbje, basketbolli shqiptar në krizë

Nëse volejbolli shqiptar ka bërë pak progres, sidomos me ekipet kombëtare, basketbolli shqiptar është në...

Talenti i Ajax

Futbollisti del nga koma pas një viti

Talenti i Ajax Abdelhak Nouri është zgjuar nga koma dhe ka komunikuar me familjarët e...

Usain Bolt stërvitet zyrtarisht

Njeriu më i shpejtë i botës, tani futbollist

Usain Bolt, që vazhdon të mbajë rekordin si njeriu më i shpejtë i botës, ka...

Nga Korça, në Korfuz

Ish-mesfushori i Kombëtares firmos në Greqi

Ashtu siç u përfol disa ditë më parë, e ardhmja e mesfushorit të Skënderbeut, Emiliano...

Kupa e Botës 2018

Në Rusi për Botërorin, 100 tifozë marrin azil

Botërori “Russia 2018” duket se për disa tifozë vijon ende. Nëse disa nuk kishin bileta...

Shqiptari ia dorëzoi bluzën

Neville humb bastin, vesh fanellën e Shaqirit

Pak ditë më parë, ai e shante Shaqirin si një lojtar që nuk luan për...