MENU
klinika
Kuqezinjtë triumfojnë në Firenze

Milan mban gjallë shpresat Champions

Fiton Dortmund, ndalet Bayern

‘Telenovela’ Bundesliga/ Titulli shtyhet për javën e fundit

Red Bull Leipzig ka shtyrë festën e titullit për Bayernit, duke e vënë në dyshim...

Gjimshiti sërisht protagonist

Atalanta ‘përqafon’ Championsin/ Bergamaskët në vend të tretë

Atalanta vazhdon e pandalshme rrugëtimit drejt Championsit sezonin e ardhshëm. Skuadra bergamaske, fitoi 2-1 në...

Warriors të pandalshëm

NBA/ Golden State në finale për të pestin vit rradhazi

Golden State u konfirmua si skuadra për t’u mundur edhe në këtë sezon të NBA...

Merkato

Juventus ‘çmendet’ pas Icardit/ Ofron 3 futbollistë në këmbim

Mauro Icardi është objektivi kryesor i Juventusit për repartin e sulmit. Sulmuesi argjentinas nuk po...

Lë në stol legjendën e Italisë

Capello zgjedh formacionin më të mirë që ka drejtuar

Fabio Capello është një nga tranerët më legjendarë në historinë e futbollit, Gjatë karrierës së...

Parizienët gjejnë zëvendësuesin

Cavani drejt largimit/ PSG ‘peshkon’ bomberin e Serie A

Paris Saint Germain po projekton ndryshime në ekip gjatë merkatos së verës. Prestigjozja franceze “France...

Ndryshime tek Roma

Ranieri jep lamtumirën: Kaq ishte detyra ime!

Roma pritet të pësojë ndryshime të mëdha në merkaton e ardhshme. Përveç largimit të disa...

'Ndizet' derbi

Partizanit i vijnë ‘përforcime’ nga Kosova

Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana është supersfida e javës në kategorinë superiore. Rivaliteti i kësaj sfide...

NBA

Play Off/ 76ers dhe Blazers ‘bëjnë ligjin’

Në dy sfidat e radhës të fazës play off në NBA dhe në të dy...

Europa League

Anglia ‘pushton’ Europën! Derbi londinez në finale

Chelsea dhe Arsenali janë dy ekipet finalist të këtij edicioni në Europa League. Ekipi i...

"Harkëtarët" nuk dorëzohen

“Kokën lart, gjoksin para”/ Ajax publikon videon emocionuese

Ajaxi i Amsterdamit ishte shumë më tepër se një surprizë e bukur në këtë edicion...

REKLAMA