MENU
Komercialiteti me stadiumin

Barcelona kërkon 300 milionë euro për një emër tjetër të “Camp Nou”

Kampionati shqiptar

Mbaron “shtegtimi”, Jetmir Sefa rikthehet në kryeqytet…

Pas një aventure njëvjeçare në kampionatin e Kosovës, ku luajti për fanellën e Lirisë së...

Mbrojtësi shqiptar

Hysaj mbetet te Napoli, e thotë vetë presidenti De Laurentiis

Elseid Hysaj do të qëndrojë te Napoli, të paktën edhe këtë sezon. Ish-trajneri i tij,...

Kampi durrsak

Teuta bën goditjen e madhe, merr një mbrojtës me emër

Teuta ka bërë goditjen më të madhe të merkatos së verës. Ditmar Bicaj është lojtari...

Basketboll Meshkuj

Kosova shpallet kampione Europe për moshën 18 vjeç

Përfaqësuesja e Kosovës U-18 në basketboll për meshkuj është shpallur kampion i Evropës në Divizionin...

Premier League

Bastet në Angli parashikojnë trajnerin e parë që do të shkarkohet

Anglezët shquhen për bastet e rralla. Edhe pse nuk ka ardhur ende muaji gusht, Jose...

Formula 1

Hamilton triumfon edhe në Hungari, i shkëputet Vettelit

Lewis Hamilton triumfon edhe në pistën e Hungarisë dhe kryeson bindshëm kampionatin e Formula 1...

Argjentinasi pranë largimit

Higuain vendos një kusht për t’u larguar nga Juventus

Gonzalo Higuain është përfolur për një kalim te Chelsea ose Milan dhe, mesa duket, bardhezinjtë...

Rikthimi në Itali

Antonio Conte ka në tavolinë një kontratë nga Milani…

Duket se Rino Gattuso i ka orët e numëruara si trajner i Milanit. Klubi kuqezi...

Rekord në Bundesliga

Pesë herë kontratë me të njëjtin klub, tani e thërrasin “gjyshi”

Rikthimet janë normale në klubet e futbollit, madje ka pasur raste edhe 3 apo katër...

Basketboll Meshkuj

Kombëtarja e Kosovës U-18 kalon në finale të Evropianit

Kombëtarja e Basketbollit të Kosovës U-18 është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian, pasi ka...

Zyrtarizimi i sulmuesit

E merr në formë huazimi, Partizani prezanton talentin shkodran

Ashtu siç pritej prej ditësh, Partizani ka zyrtarizuar sot afrimin më të ri për repartin...