MENU
klinika
Serie A, Java 18

Lukaku e Martinez i japin fitoren Interit në Napoli

Rivaliteti me statistika

Ronaldo mposht Messin në startin e 2020-s

Rivaliteti i Cristiano Ronaldos me Lionel Messin vijon edhe në vitin 2020. Por nëse argjentinasi...

Tenis

Zjarret vënë në pikëpyetje “Australian Open”

Siç dihet, më 20 janar starton turneu “Australin Open”, një nga kompeticionet më të mëdah...

Mesfushori kthehet në Itali

De Rossi nuk reziston, “var këpucët në gozhdë”

Ende pa u mbyllur sezoni në Argjentinë, Daniele De Rossi largohet nga Boca Juniors dhe...

Serie A, Java 18

Tripletë e Ronaldos, Ibra pa efekt në debutim

Cristiano Ronaldo dhe Juventus i kanë bërë një nisje përfekte vitit, duke fituar në shtëpi...

Historia e basketbollistit 42-vjeçar

Rekordi, luajti kundër yjeve të NBA për 4 dekada

Mund të mos jesh më i miri, por sërish mund të shkruash një pjesë të...

Arsyet

Ndryshon plani i Napolit për Elseid Hysajn

Mendohej se në janar Elseid Hysaj më shumë mundësi do të largohej nga Napoli, kjo...

Lojtari i Kombëtares

Grezda ikën nga Rangers, kthehet në Kroaci

Largimi i tij ishte i pashmangëshëm nga Rangers dhe Eros Grezda ka mbyllur aventurën e...

Përforcimi i kuqebluve

Vllaznia bën goditen e parë në merkato

Duket në vështirësi financiare, por Vllaznia ka bërë blerjen e parë në merkaton e dimrit....

Mesfushori shqiptar protagonist në Zvicër

Goli i Lenjanit, kandidat për më të mirin e 2019-s

Ndonëse me Kombëtaren shqiptare ka humbur shkëlqimin, Emir Lenjani ka lënë pas një vit shumë...

Rekordi

Boksieri kampion në 4 dekada radhazi

Duket pak e pabesueshme, por këtë e thonë statistikat. Boksieri filipinas Manny Pacquiao ka shkruar...

NBA

Los Angeles Lakers, 5 fitore radhazi në Perëndim

Vjen fitorja e pestë radhazi në NBA për Los Angeles Lakers, që mundën 106-99 Detroit,...

REKLAMA