MENU
klinika
Formula 1

Prezantohen 3 makina të tjera, pritet Ferrari

Boksieri shqiptar

Gjetan Keta, së shpejti duel në Spanjë

Ende pa u shuar jehona e fitores së tetorit, boksieri shqiptar Gjetan Keta do të...

Formula 1

Dy skuderi prezantojnë makinat e reja

Ka nisur prezantimi i makinave të Formula 1. Pas Haas, makina e dytë që ka...

Ish-kampioni i boksit

Tyson tymos cigaren gjigante të marihuanës

Mike Tyson ka habitur sot të gjithë. Pas një karriere të suksesshme boksimi, teksa po...

Vaterpol

Tifozët kroatë hedhin në det sportistët serb

Dukej një ndeshje e zakonshme, për më tepër, në nivele modeste, por kur ndeshet kroatët...

Kampioni absolut

Shuma që do Mayweather për në kafaz

Floyd Mayweather mund të rikthehet, kësaj here jo në ringun e boksit, por në kafazin...

Disfatat

Momentet më të hidhura të yjeve të sportit

Sporti në vetvete ka sakrifica të zakonshme. Për t’u ngjitur në majë, duhet të privohesh...

Peshëngritje

Konfirmohet medalja e bronzit për Qerimajn

Një lajm i mirë për sportin shqiptar dhe peshëngritjen në veçanti, sidomos pas skandalit të...

Renditja

Talenti shqiptar, i pari në Europë

Numërohen me gishtat e dorës sportistët elitarë shqiptarë në Europë apo botë. Megjithatë, Shqipëria krenohet...

Trajneri bie në akull

Mourinho rrëzohet sërish, tani në hokej

Jose Mourinho është bërë sërish protagonist. Portugezi përsëri është rrëzuar, kësaj here para një ndeshje...

Moto GP

Prezantohet Yamaha, Rossi: Optimist!

Kur duhet edhe një muaj nga starti i kampionatit të Moto GP, sot është prezantuar...

Pjesë e Kombëtares

Volejbollistja kuqezi fiton Kupën e Italisë

Volejbollistja e talentuar shqiptare, pjesë edhe e Kombëtares, Erblira Bici, fitoi dje Kupën e Italisë....