MENU
klinika
US Open

Nadal avancon pa luajtur, fitojnë Zverev e Kyrgios

Paralajmërimi i kampionit

Khabib: Kurrë paqe me McGregor, nëse e shoh në rrugë…

Kampioni i peshës së lehtë në UFC Khabib Nurmagomedov ka dhënë një intervistë të gjatë...

Anthony Joshua kërcënon rivalin

“Këtë herë s’do të ngrihet në këmbë pasi ta hedh KO”

Boksieri britanik Anthony Joshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka shansin që të rimarrë...

“Unë besoj se kjo gjë mund të ndodhë"

Befason Vettel/ Tërhiqet në fund të sezonit?

Sebastian Vettel mund të tërhiqet nga garat e Formula 1 në fund të këtij sezoni...

Kualifikohen Djokovic e Federer

US Open/ Serena Williams ‘tallet’ me Sharapovën!

Pak surpriza në ditën e parë të US Open. Numri 1 i botës, Novak Djokovic...

Sporti në zi

Ngjarje e rëndë, atletja gjendet e vdekur në anë të rrugës!

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita...

Honda thumbon kampionin e botës

‘Koha e provave mbaroi, na duhen pikët’

Pas dy muajsh pa zbritur asnjë minutë në pistë, për shkak të një aksidenti gjatë...

I refuzoi uiskin

Video/ McGregor godet me grusht të moshuarin!

Ylli i UFC-së, Conor McGregor, ka përfunduar përsëri në qendër të vëmendjes për arsyet e...

Deklarata

Leclerc: Ky është problemi im më i madh me Ferrarin

Charles Leclerc është piloti i së ardhmes te Ferrari. 21-vjeçari monogask debuton këtë sezon me...

Masters në Montreal

Triumfon Nadal, Serena Williams tërhiqet në finale!

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është shpallur fitues i turneut Masters të Montrealit (Kanada), pas fitores...

Çmimi i Madh i Austrisë

Dovizioso ‘shokon’ Marquez në kthesën e fundit!

Andrea Dovizioso ka fituar Çmimin e Madh të Austrisë dhe ka marrë një fitore që...

Renditja

Sportistet më të paguara/ Tenisi ‘rrëmben’ majën e klasifikimit!

Revista “Forbes” bëri të ditur sportistet më të paguara për periudhën qershor 2018 – qershor...