MENU
klinika
Australian Open

Befasia e madhe, eliminohet Federer

Australian Open

Surprizat, eliminohen dy pretendente

Ka shkuar “vaj” në 3 raundet e para, por tani ka nisur gara e vërtetë...

Australian Open

Avancojnë favoritët, në 1/8 Williams-Halep

Nuk ka surpriza edhe në raundin e katërt në turneun madhor të Australian Open. Kështu,...

Presidenti takon Kelmendin

Meta pret kampionen olimpike të Kosovës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pritur ditën e sotme kampionen e xhudos nga Kosova,...

Australian Open

Nadal kalon me lehtësi turin e tretë

Rafael Nadal ka avancuar në raundin e katërt të grand slam të Australian Open ashtu...

Australian Open, Meshkuj

Plot 4 orë lojë për numrin 4 të botës…

Nëse për Novak Djokovic nuk ka pasur problem kalimi i turit të tretë në Australian...

Australian Open, Femra

Nuk ka surpriza edhe në raundin e tretë

Mungojnë surprizat edhe në turin e dytë të Australian Open, të paktën për femra. Serena...

81 vjetori i lindjes

Ramiz Reka, takticieni i boksit shqiptar

Nga ERVIN BAKU Më 17 janar, kanë lindur Ramiz Reka dhe Mohamed Ali (Cassius Clay)…Reka...

Australian Open

Nadal dhe Kerber kalojnë me lehtësi turin II

Pas Roger Federer, radhën e ka pasur numri 2 në botë, Rafael Nadal, që ka...

Video e garës së “çmendur”

Maratona në -52 gradë, vetëm 1 bëri 40 km

Në vendin tonë temperaturat e ditëve të fundit kanë shkuar deri -15 gradë. Por imagjinoni...

Australian Open

Federer vuan në raundin e dytë, por e kalon

Pas raundit të parë, sot ka startuar i dyti në Australian Open. Roger Federer, kampion...

Ish-kampioni i boksit

Klitschko: Rikthehem në ring vetëm për…

Në fakt, është folur shumë kohët e fundit për një rikthim të tij. Por revista...