MENU
klinika
Tenis

Starton Australian Open, Nadal kalon turin I

Tenis

Federer vendos rekord në Australian Open

Nesër nis Australian Open, turneu i tenisit ku pritet një rivalitet i madh, sidomos te...

Boks

Fury-Wilder, fiksohet revanshi mes tyre

Nuk ka një datë fikse, por promotori i boksierit britanik Frank Warren ka deklaruar sot...

Kryeministri

“Burg për ata që organizojnë baste të paligjshme”

Kryeministri Edi Rama, pasi mori vendimin për mbylljen e basteve sportive, pohon se do të...

Formula 1

Tjetër deklaratë e menaxheres së Schumacher

Menaxherja e familjes Schumacher jep detaje të rralla për legjendën e Formula 1. Michael Schumacher...

Tenis

Lamtumira e detyruar e ish-numrit 1 në botë

Nuk ka dashur kurrsesi të shkojë kështu, por ka qenë i detyruar. Ish-numri 1 në...

Skandali në tenis

Trukimet në Spanjë, 11 sportistë të arrestuar

Spanja duket se u ka hyrë me themeli trukimeve në sport, kur herë pas here...

Tenis

Shorti i Australian Open, rivalët e favoritëve

Sot është hedhur shorti i Australian Open, turneut të parë madhor të vitit në tenis...

Karriera e lavdishme

Shifrat e Schumacher që e bëjnë legjendë

Para pak ditësh ai mbushi 50 vjeç. Një jubile që nuk e ndau dot duke...

Volejboll Femra

Turp, Kombëtarja s’fiton 1 set në 6 ndeshje!

Një mbyllje për turp e eliminatoreve të Europianit nga Kombëtarja shqiptare e volejbollit të femrave,...

Video e kampionit të boksit

Avionë, makina e pará, jeta luksoze e Floyd

Është një nga më ekstravantët që e tregojnë me mburrje pasurinë e vendosur nëpërmjet sportit....

Kampioni kërkon llogari

Joshua: Kush është rivali i 13 prillit?

Nuk ndeshet që prej 22 shtatorit të vitit të kaluar dhe Anthony Joshua, kampioni i...