MENU
klinika
Formula 1

Ndryshime rrënjësore në skuderinë Ferrari

Çiklisti kampion

Pozitiv, i hiqet rekordi në moshën 90-vjeçare

Rregullat dhe ligjet janë për të gjithë njësoj, pavarëisht moshës. Çiklisti amerikan 90-vjeçar Carl Grove...

Europiani, Volejboll Femra

Kombëtarja humb edhe në Austri, 5 radhazi

Tjetër humbje për kombëtaren e femrave në volejboll, teksa është mundur sot pasdite 3-0 nga...

Tenis

Federer e nis me trofe vitin 2019

Një nisje shumë e mirë për tenistin zviceran Roger Federer, që së bashku me tenisten...

Tenis

Nadal rrezikon praninë në “Australian Open”

Një lajm i hidhur për të apasionuarit e tenisit. Spanjolli Rafael Nadal është tërhequr nga...

Basketboll Meshkuj

Prishtina braktis Ligën Ballkanike

Prishtina në basketboll për meshkuj nuk do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike këtë edicion...

Ditëlindja e legjendës

Schumacher 50 vjeç, përvjetori i trishtë!

Sot, legjenda e Formula 1, piloti gjerman Michael Schumacher feston 50 vjetorin e lindjes dhe...

Mike tallet me Mayweather

Tyson: Flod më i madh se Ali? Po fantazon

Dueli i fundit i kampionit botëror të boksit Floyd Mayweather nuk ka kënaqur shumë fansat...

Presidenti i UFC-së

“Po, do të ketë revansh Khabib-McGregor”

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar se revanshi mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor...

Në prag të 50-vjetorit

Gruaja e Schumacher flet për gjendjen e tij

Në prag të 50-vjetorit të lindjes së legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, gruaja e...

Tenis

Federer mund Williams në lojën dyshe

Në Perth të Australisë po luhet turneu i “Hopman Cup”, aktivitet ku tenistët luajnë përballë...

Nga Maradona, te Ramos

20 thëniet e vitit 2018 në botën e sportit

Po mbyllet viti 2018 dhe natyrshëm është koha për bilance. Në këtë funksion ia vlen...