MENU
klinika
Tenis, US Open

Short kapriçoz për motrat Williams

Lojërat Olimpike 1936 në Berlin

Bota me fat, Olimpiada do bëhej vetëm në Gjermani

Nëse Gjermania do të kishte fituar Luftën e Dytë Botërore dhe do të kishte vijuar...

Turneu amerikan i tenisit

US Open, eliminohet numri 3 në botë

Pas eliminimit të rumunes Halep, numrit një në botë, edhe tenistja spanjolle Garbine Muguruza, numri...

Boks, peshat e rënda

Joshua harron Furyn, piketon Dillian White

Pas marrëveshjes që Tyson Fury dhe Deontay Wilder arritën mes tyre për të dueluar në...

Anulimi i garës

Arsyet pse s’u zhvillua Moto GP në Silverstone

Anulimi i garës së Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto GP për...

US Open, New York

Pretendentët kalojnë pa problem turin e parë

Janë luajtur ndeshjet e fundit të raundit të parë të grand slam të US Open,...

US Open, tenis femra

Pas eliminimit të Halep, nuk ka më surpriza

Eliminimi i tenistes rumune Simona Halep që në takimin e parë të US Open ishte...

Kalendari për meshkuj e femra

Volejboll, hidhet shorti i sezonit të ri

Në mjediset e Federatës Shqiptare të Volejbollit është hedhur sot paradite shorti i Kampionatit Kombëtar...

Anthony Joshua

Stërvitja speciale e kampionit të botës…

Të jesh në majën e boksit profesionist, natyrisht që kërkon sakrifica të mëdha, por edhe...

Rekordi i 100 metrave

Rezultat i mirë, por larg atij të Usain Bolt

Duhet të presim akoma për të parë thyerjen e rekordit të 100 metrave për meshkuj....

Tenis, turneu amerikan

Plot 53 mln dollarë shpërblime në “US Open”

Shifra të tilla nuk ishin parë kurrë dhe kjo ka rritur edhe më shumë interesin...

Piloti i Formula 1

Vettel: Start i mirë, Ferrari bëri diferencën

E ka ngushtuar në 17 pikë diferencën me Lewis Hamilton në renditjen e përgjithshme dhe...