MENU
klinika
Kombëtarja e Volejbollit

Triumf kuqezi, djemtë nuk falin në shtëpi

Intervista me takticienin e boksit shqiptar

Reka: Boksi u ndalua, por pasioni s’u shua!

Specialist i mirëfilltë, pedagog, anëtar i Komisionit të Europës, Ramiz Reka ka lindur më 17...

Holandezi mblodhi 3.5 mln euro

Bëri 163 km not për një kauzë me rëndësi

Maarten van der Weijden është një notar holandez i cili jep një shembull të madhështisë...

Asnjë si “pantera e zezë”

Një vit pa luajtur, por më e paguara në botë

Për të tretin vit me radhë, Serena Williams është tenistja më e paguar në botë....

Zbulohet posteri zyrtar

Nurmagomedov-McGregor, dueli famoz i UFC-së

UFC ka zbuluar posterin zyrtar të ndeshjes për titullin kampion të peshës së lehtë mes...

Meshkujt tentuan mrekullinë

Volejboll, Shqipëria nuk ia del me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për meshkuj është mundur 3-1 nga Kroacia në takimin e...

Volejboll, disfata e radhës

Kombëtarja e femrave “abonohet” me humbjet

Tjetër disfatë për ekipet kombëtare shqiptare. Kombëtarja e femrave në volejboll ka pësuar sot në...

Braziliania e famshme

Gol të tillë nga një femër nuk e keni parë…

Natalia Guitler është një sportiste braziliane, e cila ka lindur në Argjentinë dhe luan “footvolley”....

Akuzat e pilotit të Moto GP

Rossi, Yamahas: S’jam për të shëtitur në pistë

Ai është një legjendë e garave të motoçiklizmit, 9 herë kampion bote, duke u shpallur...

Kampioni absolut i boksit

“Çmenduria” e fundit e Floyd Mayweather

Para disa muajsh bleu një orë me 239 diamante, por kjo nuk mjafton. Boksieri amerikan...

Artet marciale mikse

Pas UFC, Rousey kampione edhe në WWE

Kampione e dyfishtë, një histori suksesi që pak arrijnë ta bëjnë në artet marciale, për...

Tenis meshkuj

Djokovic shkruan historinë në Cincinnati

Tenisti Novak Djokovic hyn në historinë e këtij sporti. Ish-numri 1 i renditjes botërore është...