MENU
klinika
Volejboll Meshkuj

Triumf kuqezi, Shqipëria mposht Austrinë

Volejboll femra

Kombëtarja humb edhe ndeshjen e dytë

Pas humbjes në Kroaci, Kombëtarja e femrave në volejboll është mposhtur edhe në Tiranë, kësaj...

9 herë kampioni I botës

22 vite më parë nisi shkëlqimin ikona e Moto GP

Sot është një veteran i Moto GP dhe pak herë e shohim protagonist, ndikuar shumë...

Boks, kategoria WBC

Triumfon Fury, e pret dueli me Wilder (Video)

Boksieri britanik Tyson Fury ka mundur me vendim unanim të gjyqtarëve italianin Francesco Pianeta, duel...

Peshëngritësi me 3 medalje të arta

Calja: Mos përbaltni, kampion me djersën sime!

Me suksese të mëdha në Europë, por dhe shpesh herë i akuzuar për doping dhe...

Eliminatoret e Europianit

Volejboll, dy Kombëtaret ndeshen me Austrinë

E diela do të jetë intensive për dy ekipet kombëtare A, për meshkuj e femra...

Dueli i UFC, Nurmagomedov-McGregor

Trump i jep vizën babait të kampionit rus

Kampioni i botës në peshën e lehtë në UFC, rusi Khabib Nurmagomedov, ka bërë me...

Zhvillohet më 7 tetor

Maratona e Tiranës, ja ku mund të garoni…

Tashmë po kthehet në traditë dhe numri i pjesëmarrësve sa vjen e shtohet, sidomos amatorëve....

Ndryshimi i formatit

Kupa Davis, tani quajeni Botërori i Tenisit

Kompeticione të ndryshme madhore, për hir të marketingut dhe sponsorëve nga viti në vit po...

Dueli i boksit

Fury dhe Wilder, sherr gjatë peshimit (Video)

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, ka...

Atletja shqiptare

Gega bën bilancin e vitit, ka edhe një garë…

Atletja Luiza Gega, përmes një postimi në faqen e saj zyrtare ne “Facebook”, ka konfirmuar...

Formula 1

Një tjetër spanjoll në vend të Alonsos te McLaren

Pas lajmit të tërheqjes së Fernando Alonso nga Formula 1, duke lënë një vend bosh...