MENU
klinika
Rekord i ri

E rrallë, për 40 ditë përshkon Atlantikun me varkën me rrema

Udhëtimi fatal

Atleti kampion bote humb jetën gjatë një aksidenti

Një lajm i trishtë vjen nga sporti i atletikës. Atleti kenian Nicholas Bett, i cili...

Lojërat Olimpike "Tokio 2020"

Efekti i Olimpiadës 2020, Japonia ndryshon orën legale

aponia po bëhet gati gjithnjë e më shumë për Lojërat Olimpike “Tokio 2020” dhe këto...

Piloti i Formula 1

Vettel: Ferrari ka potencial për të përmbysur situatën

Piloti i Ferrarit në Formula 1, Sebastian Vettel, ka lënë pas krahëve zhgënjimin e dy...

Stadiumi "Mercedes Benz"

Kushton 1.5 miliard dollarë, ky është stadiumi më i bukur (Video)

Teknologjia ka arritur kulmin dhe kjo duket edhe në ndërtimin e stadiumeve. Një i veçantë...

Djali i legjendës Michael Schumacher

Pronari i Formula 1 i hap derën Mick Schumacher…

E ardhmja e Mick Schumacher, djalit të 7 herë kampionit të botës Michael Schumacher, është...

Femrat U-20

Beach Volley, Kosova shpallet kampione Ballkani

Sporti në Kosovë ka shënuar edhe një tjetër sukses. Kosova në volejboll në plazh ka...

Sfida në UFC

Është zyrtare, McGregor rikthehet me një duel në tetor

Sporti i UFC-së është një nga më të ndjekurit në mbarë botën dhe padyshim një...

Formula 1

Ricciardo ikën zyrtarisht nga Red Bull, gati për Ferrarin

Tashmë është zyrtare, Daniel Ricciardo nuk do të garojë me Red Bull sezonin e ardhshëm,...

Dueli i shekullit

Floyd Mayweather fton Manny Pacquiaon për revansh

U quajt dueli i shekullit në boksin profesionist, por më shumë nga të ardhurat financiare...

Medalistët e Lojërave Mesdhetare

KOKSH shpërblen Gegën dhe Zenelin me 3 mijë euro

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, me në krye presidentin Viron Bezhani dhe në prezencë të anëtarëve...

Kampioni i botës

Vetëm Joshua mund të marrë goditje të tilla në stërvitje (Video)

Boksierët profesionistë stërviten fort, por asnjë si Anthony Joshua, që pëson goditje të forta gjatë...