MENU
FIFA prezanton stadiumin

Finalja e Botërorit 2022, në “tas floriri”

Nga 1946, deri më 2018

Fitoret më të bujshme të Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit është krijuar në vitin 1930. Në Shqipëri në atë kohë mungonin...

Botërori

Njihuni me 8 stadiumet e “Katar 2022”

Tashmë është konfirmuar që Botërori i vitit 2022 do të zhvillohet në dimër (21 nëntor-19...

Botërori 2018

Nga Rusia: Ndalëm sulmin terrorist me dron

Kanë kaluar rreth 4 muaj nga përfundimi i Botërorit të futbollit në Rusi, por vetëm...

Botërori

Numër i frikshëm viktimash për “Qatar 2022”

Nuk është hera e parë që Katari vihet në qendër të kritikave për mënyrën se...

Meshkujt

Botërori i Volejbollit, tani spektakli i garantuar!

Ka përfunduar edhe faza e dytë e Botërorit të Volejbollit për meshkuj dhe nga kjo...

Votimi i FIFA-s

Nuk ka dyshime për trajnerin më të mirë…

Trajneri kampion bote i Francës, Didier Deschamps ka fituar çmimin Trajneri i Vitit nga FIFA....

Dyshimet janë të forta

Golashënuesi rus me doping gjatë Botërorit?!

Një rrëmujë e madhe është në horizont për Rusinë. Mesfushori Denis Cheryshev, i cili gjatë...

Ikona dhe miti i futbollit rus

Lev Yashin, i vetmi portier fitues i “Topit të Artë”

Botërori “Russia 2018” përfundoi me sukses, ndërsa emri i tij vetëm sa u lartësua edhe...

Renditja botërore

FIFA “masakron” Gjermaninë, ngjitet Rusia

Franca kryeson listën e publikuar nga organi qeverisës i futbollit botëror, i cili ka përdorur...

Tërheqja e portierit

“Lamtumirë Kroaci”, letra emocionuese e Subasiç

Pas pensionimit të Vedran Corluka dhe Mario Mandzukiç, tani të njëjtën gjë ka vendosur të...

Kupa e Botës

Ja ku mund të zhvillohet Botërori 2022 nëse i hiqet Katarit…

Ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Anglisë, Lord Triesman, ka thënë se Anglia do te...