MENU
klinika
kujdes nëse ju vjen ky mesazh

WhatsApp-i po ju paralajmëron për një virus

Risia

Apple vë në zbatim rregullin e ri të privatësisë së të dhënave

Që nga e hëna, përdoruesit e iPhone kanë mundësinë e zgjedhjes midis pranimit ose refuzimit...

Është blerë nga Bill Gates

Ky është jahti më luksoz me hidrogjen në botë

112 metra i gjatë, i projektuar nga arkitekti dhe projektuesi holandez, Sinot Yacht, është jahti më...

Dy burrat më të pasur në botë dhe Nasa

Bezos dhe Musk konkurrojnë për një kontratë 3 miliardë dollarëshe

Jeff Bezos dhe Elon Musk së bashku arrijnë një vlerë prej 373 miliardë dollarësh. Vetëm...

‘Cellebrite Physical Analyzer’

Aplikacioni që pengon hakerat të përgjojnë iPhone

Është shumë e vështirë për të hakuar dhe për të ndërhyrë në një celular iPhone,...

Në 7 sekonda u bë 14,000 herë më i ndritshëm

Shpërthen në galaktikë i ashtuquajturi “xhuxhi i kuq”

Astrophysical Journal Letters nga Universiteti Amerikan i Colorado në Boulder i koordinuar nga Meredith MacGregor...

"TOI-561 b" ndodhet 280 vite dritë larg

Jeta në galaktikën tonë mund të jetë më e vjetër nga sa mendohet

Një planet shkëmbor, i shkrirë, që rrotullohet rreth një prej yjeve më të vjetër të galaktikës , mund...

Janë duke shkrirë shumë shpejt

Shkencëtarët japin alarmin për akullnajat

Akullnajat po shkrihen më shpejt, duke humbur 31 përqind më shumë dëborë dhe akull në...

Kina ka nisur vonë eksplorimin e hapësirës

Kina lëshon modulin e parë të stacionit të ri hapësinor

Kina ka lëshuar një modul kryesor të një stacioni të ri hapësinor të përhershëm, i...

Internet me shpejtësi të lartë kudo në botë

Rusia nxjerr në orbitë 36 satelitë të rinj

Rusia nxori në orbitë 36 satelitë të rinj nga operatori britanik OneWeb, i cili po...

Dy ueb aplikacione të...

Telegram sjell opsione të reja në versionin e fundit

Telegram lançoi ditën e Marte një përditësim të ri për aplikacionet mobile dhe ueb. Përditësime...

Për praktika të pandershme konkurrence

Apple mund të gjobitet nga Komisioni Evropian

Në 2019-ën pranë Komisionit Evropian erdhi një ankesë e Spotify se Apple përdoret App Store...