MENU
klinika
Belgjikë

COVID-19/ Me këto kamera inteligjente ruhet distanca

Para se të shfaqen simptomat

Ngjitësi inteligjent, zbulon menjëherë nëse keni koronavirus

Një ngjitës inteligjent, i cili mund të tregojë praninë e koronavirusit, para se pacientet të...

Studimi

Ka shumë mbetje në hapësirë, sugjerohet “taksa e satelitëve”

Një studim i ri i realizuar nga Universiteti i Kolorados, propozon një “tarifë përdorimi të...

Planet e kompanisë

Google do të enkriptojë teknologjinë që do të zëvendësojë SMS

Versioni më i fundit i aplikacionit Google Messages sinjalizon se po shkon në drejtim të...

275 km i gjatë

Vullkani më i madh në botë gjendet nën dy shkëmbinj të vegjël

Me vetëm dy shkrepa qe ngrihen rreth 50 metra mbi nivelin e detit, vullkani inaktiv...

Nga lëvizja e bërthamës së Tokës apo nga UFO-t?

Në këtë qytet njerëzit dëgjojnë vazhdimisht zhurma të çuditshme!

Taosi është një qytet i vogël në Nju-Meksiko, i cili është i njohur për nga...

Arsyet

Pandemia dhe Privatësia: Gjurmimi i koronavirusit nxit shpresë dhe frikë

Krahas rritjes së numrit të testimeve për koronavirus, gjurmimi i kontakteve konsiderohet shumë i rëndësishëm...

Mos u çuditni

Shëtisni botën me lojërat virtuale!

Tani nuk keni nga t’ia mbani. Të gjithë janë të ngujuar përbrenda shtëpive për gati...

Çfarë risie sjell?

Nokia rikthehet në treg me telefonin e ri premium

Pas publikimit të versionit modern të telefonit Nokia 3310 dhe tri pajisjeve të reja nga...

Rekord lojtarësh

Loja e famshme Solitaire mbush sot 30 vjet!

Loja e famshme Solitaire e Microsoft po mbush 30-vjeç sot. Microsoft po feston këtë me...

"Disku Wolfe"

Astronomët zbulojnë galaksinë që nuk duhet të ekzistonte

Astronomët kanë zbuluar një galaksi masive në formë disku ndryshe nga e jona, e cila...

Shkarkohen 1000 filma në 1 sekondë

Australia “kap” momentin/ Regjistron shpejtësinë më të madhe të internetit

Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të shpejtë të të dhënave në...