MENU
klinika
Me motorin më të fuqishëm në historinë e tij

“Superfast”, Ferrari zbulon makinën pa emër

Tri herë më e madhe se Dielli

Astronomët gjejnë vrimën e zezë më të afërt me Tokën

Vrima e zezë ka vetëm trefishin e masës së diellit. Kjo është ajo që e...

Këtë herë me astronautë nga vende të ndryshme

SpaceX dërgon sot një “kapsulë” përsëri në hapësirë

Katër astronautë nga tri vende po përgatiten të largohen nga Toka këtë javë në bordin...

Rinis gara hapësinore

Amerikanët dhe kinezët garojnë kush “pushton” planetin Mars

Pas dy zbritjeve të suksesshme në Hënë, kinezët janë drejtuar kah planetit të kuq, Marsit....

"Gjendet thesari"

Sonda hënore kthehet në tokë me dheun hënor, e para pas 44 vitesh

Në orën 01:59 të mëngjesit të së enjtes, 17 dhjetor, sonda hënore kineze “Chang’e-5” zbriti...

Një arritje tjetër në misionin e saj

NASA përfton nga ajri i hollë i Marsit oksigjen që mund të thithet

NASA ka shënuar një arritje tjetër në misionin e saj më të ri në planetin...

Sfidat e automjetit të parë fluturues në Mars

Një hap i vogël për njeriun, një hap gjigand për dronët!

në mëngjesin e hershëm të të hënës, pasardhësi i “Perseverance Rover” Ingenuity Helicopter, u bë automjeti...

Më shumë se 800 milionë përdorues

TikToku paditet për përdorimin e të dhënave të milionave fëmijëve

TikTok po përballet me sfidë ligjore nga ish-komisionerja e fëmijëve në Angli, Anne Lonfield, për...

CNN

Hapësira është kufiri i fundit për arkeologët

Gjurmët e çizmeve të lëna nga astronauti i Apollo 11, Neil Armstrong janë një trashëgimi...

Disi ndryshe...

Aplikacioni “top sekret” për yje

Raya është një aplikacion elitar takimesh ku njerëz të famshëm dhe të pasur mund të...

VIDEO

iPhone 13 do të vijë me kamera diagonale

Apple është duke sjellë ndryshime të dukshme në dizajnin e modeleve të iPhone 13. Në...

Dështim?

Makinat pa shofer, shtohen viktimat si pasojë e aksidenteve të Tesla-s!

Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti në SHBA. Makina “Tesla”,...