MENU
klinika
Disa këshilla

4 ide të thjeshta për t’i bërë ‘story-t’ e Instagram më interesante

Katër herë më i shpejtë se avionët supersonikë

Testohet super avioni, për 3 orë në çdo cep të Tokës!

Që kur “Concorde” ndali fluturimet, për pasagjerët nuk ka pasur më avionë supersonikë. Por, kjo...

Duket si ironi...

As vetë Zuckerberg nuk i beson WhatsApp, përdor aplikacionin rival!

CEO i Facebook dhe WhatsApp, Mark Zuckerberg duket se ka zgjedhur një tjetër aplikacion për...

Zbulojnë dhe vrasin virusin

Po vijnë supermaskat ndaj COVID-19

Diçka është sigurt, pandemia ka për të zgjatur edhe për disa kohë, në varësi të...

Rikthim në tokë

Stacioni hapësinor ndërkombëtar mbetet me 7 banorë

Vetëm pak ditë pasi stacioni hapësinor ndërkombëtar u popullua nga plot 10 pjesëtarë të ekuipazhit,...

"Everglades Jetport"

Aeroporti më i madh në botë që nuk ekzistoi kurrë

Supozohej të ishte aeroporti më i madh në botë, një qendër joshëse ndërkontinentale për avionët...

NASA i akordoi miliarderit Elon Musk...

SpaceX fiton kontratën për dërgimin e njeriut në Hënë

NASA i akordoi miliarderit Elon Musk të kompanisë SpaceX një kontratë prej 2.9 miliardë dollarësh...

Kjo është thirrja për Zuckerberg

“Fëmijët nën 13 vjeç mbajini larg Instagram-it”

Një grup avokimi i bëri thirrje të enjten shefit ekzekutiv të Facebook, Mark Zuckerberg, të...

Akuza për ekspozimin e të dhënave

Facebook nën hetim

Autoriteti Irlandez për Mbrojtjen e të Dhënave nis një hetim ndaj rrjetit social Facebook për...

Ja ç'tregon

Videoja mahnitëse e Rrugës së Qumështit po bën xhiron e rrjetit

Një video mahnitëse e marrë nga dritarja e anijes kozmike SpaceX Crew Dragon Resilience është...

6 miliardë dërgohen çdo ditë

Problemi me gjuhën universale të emoji-ve

Emoji-t janë padyshim një gjuhë universale, ku 6 miliardë të tilla dërgohen çdo ditë. Megjithatë,...

Opsioni i ri i Google Earth

Me Timelapse mund të shihni si ka ndryshuar qyteti juaj ndër dekada

Opsioni i fundit i Google Earth, Timelapse, ofron prova vizuale se si ka ndryshuar Toka...