MENU
klinika
Bandat e Shijakut

“Niçja” pesë herë kërkon lirinë, 5 herë ia refuzon gjykata

E rëndë në Durrës

Bie në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën elektriçisti

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës. Një 35-vjeçar ka humbur jetën pasi ka...

1174 masa në 1 javë

Çfarë po ndodh? Policia “furtunë” në Durrës, zbor shoferëve

Policia e Durrësit në harkun kohor të një jave ka arrestuar katër persona, 3 prej...

Zgjedhjet lokale

Rama i beson Valbona Sakos Durrësin

Partia Socialiste duket sa ka shuar të gjitha dyshimet për kandidatitin e Bashkisë Durrës. Sipas...

Fiket motorri në mes të detit

Jahti me turistë pranë Durrësit jep alarmin: Po mbytemi!

Një jaht me turistë austriake jep alarmin sos për mbytje tre milje larg nga bregdeti...

Motivi

‘Furtunë’ shkarkimesh në AKU, ikin disa drejtorë

Shkarkohen 3 drejtorë rajonal të AKU të Korçës, Durrësit dhe Tiranës. Si motivacion i shkarkimit...

Shkrihen ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës

Kush është drejtori i ri i Kadastrës? (EMRI)

ALUIZNI dhe ZRPP në Durrës janë shkrirë si institucione dhe gjatë paraditës së sotme është...

Punime në Autostradën Tiranë-Durrës

ARRSH: Ja si do bëhet lëvizja

Të gjithë përdoruesit e autostradës Tiranë-Durrës janë njoftuar nga ARRSH që të kenë kujdes, pasi...

Çfarë kërkojnë?

Banorët e Durrësit në protestë: “Rrezikojmë jetën nga…”

Banorët e lagjes 13 në Durrës, kryesisht të lagjes së njohur “Arapaj”, kanë dalë në...

Detajet

Krujë/ Masivi i dheut bllokon rrugën

Një masiv dheu ka rënë në aksin Krujë-kampi i punëtorëve në Qafështamë. Për pasojë raportohet...

Detajet

Aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 2 personave

Një aksident i rëndë është shënuar në rreth-rrotullimin e Tapizës mbrëmjen e sotme. Si rezultat...

Tragetet nisen me vonesa

Moti i keq, “paralizohet” Porti i Durrësit

Dy tragete që duhej të niseshin mbrëmë nga Porti i Durrësit, janë nisur me vonesë....