MENU
klinika
Nën akuzë për tjetërsim pronash në Gjirin e Lalëzit

Arratiset ish-juristi i Kadastrës së Durrësit

“Traveling Lifestyle”: Perlë e fshehur!

“Shqipëria, një nga destinacionet më trendi në Evropë”

Ekzistojnë shumë destinacione evropiane të panjohura, por Shqipëria ka dëshmuar të jetë një nga vendet...

Autori kishte vendosur edhe më parë eksploziv në…/ (EMRI)

Zbardhet shpërthimi me eksploziv në një mobileri në Durrës

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur 4 ditë më parë, ku pranë një biznesi në...

“Toronto.com”

Shqipëria, destinacioni turistik në rritje i Evropës

Shqipëria ofron shumë më tepër përtej rivierës së saj, nga majat e pacenuara malore, Bjeshkët...

Në prag të sezonit turistik

VOA: Qytetet bregdetare probleme me ujin e pijshëm

Disa nga qytetet më të mëdha turistike në Shqipëri, që viteve të fundit shënojnë rritje...

Një vrasës jashtë familjes

Çfarë tregon gëzhoja e gjetur në shtëpinë e Pëllumb Metës!

Specialisti i Policisë Fatjon Softa ka folur në lidhje me vrasjen që është e mbuluar...

Pistë hetimi konfliktet për çështje pronësie

Shpërthim me tritol në një mobilieri në Durrës!

Një shpërthim me tritol ka ndodhur orët e para të mëngjesit në një mobileri në...

“Prindi i keq durohet”

Kush nga fëmijët e vrau Pëllumb Metën? Avokati: Rrethanat nuk do të zbulohen kurrë

Avokati Kujtim Cakrani dhe avokati Romeo Kara kanë folur për vrasjen e Pëllumb Metës nga...

Vrasja makabre

Apeli lë në fuqi masat për 3 fëmijët e Pëllumb Metës

Referuar interesimit të medias, Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm, informon sa më poshtë:...

Rama: Hapësirë cilësore për pushuesit

Durrës/ Vijojnë punimet për Portin e ri Turistik

– Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga kantieri i punimeve në portin e ri...

Gara për krerët e degëve të PD të Rithemelimit

Në Durrës shpallet fitues ish-kandidati i Bashës për deputet

Rezultati në Durrës dhe Këlcyrë është shpallur një ditë pas zgjedhjeve në degët e Partisë...

"Vendi me bukuri natyrore të jashtëzakonshme"

“The Sydney Morning Herald”: Vizitoni Shqipërinë

Disa destinacione vizitohen nga një numër jashtëzakonisht i lartë turistësh, deri në atë pikë sa...