MENU
klinika
Projekti për Portin e Durrësit

Selenica: Alabbar sjell vizionin që ka patur për Dubain

"Është pikë strategjike e NATO-s"

Meçollari: Porti i Durrësit nuk duhet të lëvizë

Ish-komandanti i Forcave Detare, Artur Meçollari, nën një lidhje telefonike me emisionin “Log.” në Abc...

Çfarë dyshon policia?

Shpërthim me tritol në Durrës, në butikun e një gruaje

Një shpërthim me tritol është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të...

Çfarë pritet të ndodhë pas miratimit në Kuvend

Analiza e REL për Portin e Durrësit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi marrëveshjen për realizimin e projektit “Durrës Yachts & Marina”, që sipas...

Dyshohet se bashkë me “Rrumin e Shijakut” grabitën pronën në Lalz

GJKKO merr vendim për ish-avokatin e shtetit

Avokati i Shtetit, Irgen Kërçyku, është lënë në “arrest shtëpie” nga GJKKO. Kërçyku dyshohet si...

Me 9 milionë lekë mori 400 mijë m2 në Lalz

“Rrumi i Shijakut” korruptoi zyrtarin e shtetit

Pëllumb Muharremi, i njohur ndryshe si Aleksandër Laho dhe i thirrur mes shokësh dhe të...

Përmbytjet

“Sprovë e madhe!”, Rama inspekton Durrësin: E përballoi shumë mirë se më parë bëhej liqen

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Sukth të Ri të Durrësit për të inspektuar...

Dosja e pronave në Gjirin e Lalzit

SPAK kërkon arrestimin e “Rrumit të Shijakut”

SPAK ka lëshuar urdhër arrest për Aleksandër Laho, alias Pëllumb Muharremi, i njohur ndryshe si...

"Deti s'është veç peshk e plazh"

Drejtori i portit: Çfarë do bëjmë në Durrës

Drejtori i Portit të Durrësit, Pirro Vengu ka treguar detaje në lidhje me projektin për...

I dënuar me 17 vite burg për drogë

Arrestohet në Durrës 62-vjeçari me 4 emra

Një 62-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi ishte dënuar me 17...

Dyshime për ngarkesa kokaine në banane

FBI-ja shqiptare “rrethon” portin e Durrësit

Sërish kontrolle për drogë në portin e Durrësit. Byroja Kombëtare e Hetimit, strukturat e SPAK,...

Akuzat për Portin e Durrësit

Rama: Armiqësia kundër projektit, t’u shërbejë durrsakëve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ndaj akuzave që janë bërë ditëve të fundit rreth...