MENU
klinika
atmosferë festive...

Pas një viti tejet të vështirë, Durrësi ndez dritat e festave

Lëkundjet në Durrës

Sizmiologu: Tërmeti sot në të njëjtin vend me atë të 26 nëntorit

Mëngjesin e sotëm Durrësi u lëkund nga një tjetër tërmet me magnitudë 4.1 ballë me...

(EPIQENDRA –MAGNITUDA)

Sërish lëkundje tërmeti në vendin tonë

Një tërmet me magnitudë 4.8  i shkallës Richter ka goditur vendin tonë me epiqendër në...

Inspektimi i Ballukut

“Porti i Durrësit synohet të kthehet në Hotspot në Ballkan”

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës Belinda Balluku inspektoi sot nga afër punimet e Portit të...

Investim 2 miliard euro

Porti i Durrësit do të kthehet në port turistik

Porti i Durrësit do të kthehet në një port turistik, i cili do t’i hapë...

Paraprakisht dyshohet se…

Familjarët gjejnë të pajetë brenda banesës 22-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Kavaja, pasi një 22-vjeçar është gjetur i pajetë në...

Durrës

Polumbarët gjejnë pas 7 ditësh trupin e pajetë të Silvi Priftit

Pasi rezultonte i zhdukur prej disa ditesh, nje 32-vjecar eshte gjetur i mbytur ne Durres....

Durrës

U arrestuan 2 vite më parë, GJKKO nis gjykimin për tatimorët!

Gjykata e Posaçme nis sot gjykimin ndaj tatimorëve të arrestuar rreth dy vite më parë në Durrës...

Festë në kohë pandemie

108-vjetori i Pavarësisë/ Durrësi asnjë aktivitet

Në të gjithë Shqipërinë është përkujtuar sot 108-vjetori i Pavarësisë. Në rrethe është vënë re...

“Thumana një qytet i ri”

Ministri Ahmetaj: Janë 3 mijë banorë që futen në shtëpi të reja

Kryeministri Edi Rama dhe ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ishin në Thumanë ku panë nga...

Bashkia Durrës njofton banorët dhe bizneset

“Sot shpërthim i kontrolluar në një pallat 9-katësh…”

Bashkia e Durrësit ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për banorët dhe bizneset e rrugës...

“128 banesa individuale dhe 100 kolektive”

Rama inspekton punimet në Fushë-Krujë!

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet për rindërtimin e banesave nga Fushë Krujë. Kreu i...