MENU
klinika
Buxheti i vitit 2019

Miratohet buxheti/ Dako i ‘rrëmben’ 6 vota LSI-së

Grabitja e 7.5 milionëve

Durrës/ Grabitja e parave, masa arrest me burg për dy policët

Gjykata e Durrësit ka vendosur të lë në burg dy policët privatë të akuzuar për...

Shkatërrohen makinat

Protestë/ Banorët e Shijakut bllokojnë rrugën e vënë flakën

Ditën e sotme janë ngritur në protestë edhe banorët e Shijakut, ata të ‘Katër Rrugëve’ dhe...

Reshjet e shiut

Moti i keq bllokon edhe Portin e Durrësit

Përkeqësimi i motit ka sjellë problematika në portin e Sarandës dhe të Vlorës. Për shkak të kushteve...

Detajet

Universiteti i Durrësit mbështet studentët, ja vendimet që u morën

Senati Akademik i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD), në mbledhjen e hapur të ditës...

Durrës

Emri/ Kapet pas 10 vitesh i riu që vrau për vetëmbrojtje

Një 35-vjeçar ka rënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim për “Vrasje e kryer...

Kapen 3 klandestinë

Durrës/ Kontrolle të rrepta në port, sekuestrohet sasi droge

Policia Kufitare vijon zbatimin e masave shtesë në kontrollin e mjeteve dhe dokumentacionin e udhëtarëve....

Operacioni policor ‘Shëtitësit’

Durrës/ Vodhën 22 banesa e lokale, 2 të arrestuar e 3 në kërkim

Një grup i cili gjatë muajve të fundit ka vjedhur 22 banesa dhe lokale në...

Operacioni "Muzgu"

Trafikonin lëndë plasëse/ Goditet grupi kriminal

Policia e Durrësit dhe ajo e Krujës kanë finalizuar operacionin e koduar “Muzgu” duke goditur...

Protesta kundër tarifave

Studentët në protestë, pas Tiranës vjen edhe Durrësi

Studentët e Universiteteve Publike pritet të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Arsimit dhe Sportit...

Operacioni ndërkombëtar

Italiani i shumëkërkuar arrestohet në Durrës

Operacion ndërkombëtar i Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit. Finalizohet...

Komisariati i Durrësit

Çudira shqiptare/ Vidhet kasaforta brenda komisariatit

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Komisariatin e Durrësit, ku raportohet se janë vjedhur...