MENU
klinika
Operacioni ‘VOL-VO 4’

Grupi i Shijakut dhe dy ish-deputetët kërkojnë lirimin

Operacioni i policisë

Durrës/ Arrestohen dy të rinj, kapen me armë

Policia e Durrësit ka arrestuar dy të rinj pasi në makinën e tyre janë gjetur...

Fushë-Krujë

Djegia e plehrave në landfill rrezikon jetën e banorëve

Banorët e fshatit Halilaj në qytetin e Fushë-Krujë jetojnë çdo ditë mes ndotjes nga djegia...

Gjykata e Durrësit

Durrës/ Divorcet: 387 çifte të ndara në një vit

387 martesa kanë përfunduar në dyert e Gjykatës së Durrësit, me objekt zgjidhje martesore në...

Zjarrvënie e qëllimshme

Shkrumbohen 2 makina në Durrës

Dy makina janë djegur gjatë natës në qytetin bregdetar të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në...

Durrës

Shpërthen bombola e gazit, dy të plagosur

Dy persona në Durrës janë lënduar si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në...

Dosja 339

PD kërkon arrestimin e Vangjush Dakos

Partia Demokratike ka kërkuar përsëri arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos, pasi sipas saj,...

Terminali për kroçerat

Durrës/ Investime të reja në portin detar

Qeveria shqiptare në buxhetin e vitit 2019, ka akorduar për Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë,...

Operacioni policor ‘Silent’

Durrës/ Falsifikonin dokumentat, arrestohen 3 persona

Njësia e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Durrësit, në bashkëpunim me Specialistët e...

Epidendra në Prezë

Durrës/ Regjistrohen lëkundje të lehta toke

Orët e vona të mbrëmjes së djeshme kanë trembur banorët e Durrësit dhe rrethinave përreth,...

Lista e emrave

Duka: Tre kandidatët e mundshëm të PD për Bashkinë e Durrësit

Agron Duka, Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste të Shqipërisë, u shpreh se Partia Demokratike ka...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit

Durrës/ Kërcënohet me jetë kryeinspektori i IKM-së

Kryeinspektori i IMT-së në Durrës, Ardian Halili është kanosur për shkak të detyrës. Ngjarja ka...