MENU
klinika
62 metra e gjatë dhe peshon 1400 tonë

Ankorohet në Durrës për herë të parë nëndetësja turke

I intubuar prej disa ditësh në spital

Koronavirusi i merr jetën mjekut nga Kavaja

Një tjetër mjek e ka humbur betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për doktorin e njohur...

Nëse situata përkeqësohet...

Rreshje të dendura shiu, përmbytet një zonë e Durrësit

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, reshjet e dendura të shiut kanë...

"Jemi shembull i punës, drejt mandatit historik"

Jurgis Çyrbja, i treti në listën e Durrësit bashkë me Edi Ramën

Partia Socialiste ka dorëzuar mbrëmjen e djeshme në KQZ listat zyrtare me emrat e kandidatëve...

Durrësi vatër infeksioni

Konfirmohen me koronavirus 30 fëmijë…

62 persona me Covid-19 ndodhen të shtruar në spitalin e Durrësit, ndërsa 9 pacientë janë...

I bashkohet koalicionit opozitar

Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës

Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri, ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Tahiri do...

“Fëmijët kanë nevojë për mua”

Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion kërkon lirinë

Gjyqtarja e Krujës, Enkeleida Hoxha, ka kërkuar në Gjykatën e Posaçme ndryshimin e masës së...

Durrës/ Rimëkëmbuja e ekonomisë së rajonit

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë propozon një plan vaksinimi

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Durrës propozon një plan vaksinimi për të rimëkëmbur ekonominë e...

Kryeministri Rama nxjerr pamjet

“Kantieri i mushkërisë së re të Durrësit…”

Kryeministri i vendit, Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një...

në Durrës

Fillon vaksinimi i të moshuarve +80 vjeç

Vijon vaksinimi i gjysheve dhe gjyshërve +80 vjeç në Durrës. Kryeministri Edi Rama këtë të...

"400 nxënës do të mësojnë në mjedise më të mira"

Rikonstruktohet shkolla “Fiqiri Kurti” në Kavajë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Kavajën, Erion Veliaj inspektoi punimet në shkollën 9-vjeçare “Fiqiri...

“Më në fund do të nisë ndërtimi”

Rama nxjerr videon e projektit për hekurudhën Tiranë-Rinas-Durrës

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se më në fund të nisë ndërtimi i hekurudhës...