MENU
klinika
Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit

Durrës/ Kërcënohet me jetë kryeinspektori i IKM-së

Detajet

Durrës/ Sërish protesta për mbetjet

Banorët e Sukthit kanë dalë sot në protestë ku i kanë kërkuar bashkisë së Durrësit...

Ndotja nga mbetjet

Durrës/ Studentë e pedagogë në protestë

Studentët e universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë vendosur të ngrihen e të protestojnë për...

Në Fushë-Krujë

Terrorizoi fshatin me automatik, arrestohet i riu

Policia e Krujës ka vënë në pranga një të ri i cili ka terrorizuar fshatin...

Detajet

Durrës/ Zbulohet fragmenti i një anijeje 400-vjeçare

Ditët e fundit në bregdetin e Kepit të Rodonit, në veri të Durrësit, është zbuluar...

Në Durrës

I dënuar me 18 vite burg, kapet i shumëkërkuari

Nje 52-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime...

Moti i keq

Durrës/ Reshjet e shumta përmbysin rrugët e qytetit

Mjaftuan sërish pak minuta shi për të shkaktuar përmbytje në Durrës, ku paralajmërimet mund të...

8 viktima

Moti i keq në Itali/ Shtyhen udhëtimet nga Shqipëria

Problemet e motit në Itali janë bërë shkas për vonesa të mëdha të lëvizjes së...

Pezullimi i përkohshëm i mjeteve të vogla

‘Tërbohet’ deti, kapitaneria kërkon të merren masa

Moti i keq me reshje dhe erëra të forta që ka përfshirë Italinë pritet të...

Aksioni te “Ura e Dajlanit”

Durrës/ Arrestohen trafikantët me 2 kg kokainë

Në vijim të operacioneve për kapjen e personave të përshfirë në krim të organizuar e...

Ministria e Drejtësisë

Statistikat/Durrësi qyteti me kriminalitetin më të lartë

Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se...

Mungon Dako

Durrës, debat për mbetjet në Këshillin Bashkiak

Këshilltarët e  Këshillit Bashkiak të Durrësit, gjatë mbledhjes kërkuan transparencë për investimet që po kryhen në...