MENU
klinika
Pezullimi i përkohshëm i mjeteve të vogla

‘Tërbohet’ deti, kapitaneria kërkon të merren masa

Aksioni te “Ura e Dajlanit”

Durrës/ Arrestohen trafikantët me 2 kg kokainë

Në vijim të operacioneve për kapjen e personave të përshfirë në krim të organizuar e...

Ministria e Drejtësisë

Statistikat/Durrësi qyteti me kriminalitetin më të lartë

Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se...

Mungon Dako

Durrës, debat për mbetjet në Këshillin Bashkiak

Këshilltarët e  Këshillit Bashkiak të Durrësit, gjatë mbledhjes kërkuan transparencë për investimet që po kryhen në...

Mësimi me dy turne

Durrës/ Protestë për kushtet e këqija të shkollës

Një prej shkollave 9-vjeçare të Durrësit, “Jusuf Puka”, do t’i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë, ndërsa...

Durrës/Shtyrja e seancës

Atentati kundër Lul Berishës, dështon gjyqi për Ahmet Ajetin

Ka dështuar sërish gjyqi për personin që i bëri atentat Lul Berishës, Ahmet Ajetin, pasi...

Dënimi i Lul Berishës

Lul Berisha bëhet i gjallë, zbaton vendimin e gjykatës

E kërkonin në qiell dhe rezulton në tokë. Kjo fjalë ka vend për rastin e...

Gjendje emergjencës mjedisore

Porto Romano/ Situatë alarmante

Qershorin e këtij viti kryeministri Edi Rama, premtoi transformimin e parkut në Porto Romano në...

Detajet

Arrestohet 54-vjeçari, pjesë e një grupi kriminal në Itali

Policia e Kavajës ka arrestuar një 54-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në pranga ka...

Foto

Brenda hotelit luksoz të të arrestuarve të Shijakut

Policia e Shtetit ka goditur familjen kriminale Avdyli në Shijak duke arrestuar tre vëllezërit, kushëririn...

Marrëveshje me Ministrinë e Drejtësisë

Dënimet e lehta/ Të miturit trajtim në komunitet

Durrësi është qyteti i tretë, pas Tiranës dhe Korçës që i bashkohet zbatimit në praktikë...

Detajet

20.000 paund të padeklaruara, policia bllokon paratë

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës...